Wylatowo hitem VIII UFO Forum!

27 marca we Wrocławiu odbyło się już VIII UFO Forum, którego organizatorem i prowadzącym był Janusz Zagórski. Sala CK Agora była wypełniona. Dotarli ufolodzy z całego kraju, a także spoza jego granic. Jednak jednymi z ważniejszych gości byli mieszkańcy Wylatowa i jego okolic.


Otwarcia spotkania dokonali Janusz Zagórski, Piotr Ciuka, Juliusz Syty i Marcin Kaczmarek z Forum Nowej Cywilizacji, po czym dokonano prezentacji fragmentów filmu o tematyce wylatowskiej. Tuż po rozpoczęciu spotkania niespodziewanie na salę wszedł Karol z telewizyjnego programu „Bar„. Powiedział on, że interesuje go ten temat oraz zapewnił, że latem odwiedzi Wylatowo.


Następnie odbywały się wypowiedzi czołowych badaczy m. in. na temat sztucznej grawitacji i możliwości budowy UFO, możliwości tworzenia tajemniczych zwierząt i istot rozumnych, Bliskich Spotkań z UFO i Ufitami w Niemczech, temat badań agroformacji i obserwacji UFO na Słowacji, Nieznanych Obiektów Orbitalnych. Znany prezenter programu TVN „Nie do wiary” – Maciej Trojanowski przedstawił materiały ze Strefy 11. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się temat wylatowskich Piktogramów-Kręgów Zbożowych i innych niezwykłych zjawisk mających miejsce w tym rejonie. Ciekawe było wystąpienie jednego z czołowych polskich ufologów- Stanisława Barskiego, który podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z niezwykłymi fotografiami i filmami wykonywanymi na wylatowskich polach.


Hitem wieczoru było spotkanie z mieszkańcami Wylatowa- naocznymi świadkami niezwykłych wydarzeń. Byli między innymi Maria Welzandt,Tadeusz Filipczak, Jerzy Szpulecki, Marian Jatczak. Ich wypowiedzi i odpowiedzi na pytania z sali trwały blisko godzinę. Następnie naczelnik Wydziału Promocji Gminy Mogilno- Rafał Lukstaedt, wręczając książkę „Dzieje Mogilna” autorstwa prof. Czesława ?uczaka, podziękował badaczom: R. K. Leśniakiewiczowi, R. Bernatowiczowi, D. Treli, J. Zagórskiemu, M. Trojanowskiemu oraz S. Barskiemu za podjęcie tematu wylatowskich znaków oraz co za tym także idzie promocję Ziemi Mogileńskiej w kraju i zagranicą.


W dalszej kolejności Paweł Czuchnowski omówił analizę części materiałów wideo nakręconych w Wylatowie. Na podstawie przeprowadzanych analiz dało się stwierdzić, że część badanych filmów przedstawia dające się racjonalnie wytłumaczyć obiekty, jednak niektóre rzeczywiście przedstawiają niezidentyfikowane obiekty. Kolejnym ciekawym punktem programu było wystąpienie znanego hipnoterapeuty- Andrzeja Kaczorowskiego, przedstawiającego nagrania wideo z seansów hipnotycznych dwóch mieszkańców okolic Wylatowa. W trakcie trwania imprezy zbierano podpisy pod listem otwartym do Prezydenta Rzeczypospolitej wzywającym do jawnego zajęcia się rozpoznaniem wydarzeń w Wylatowie oraz zbadanie innych doniesień o UFO i podanie wyników do wiadomości opinii publicznej.


Tuż po zakończeniu programu w kuluarach CK Agora odbyła się dyskusja z udziałem m.in. Macieja Trojanowskiego oraz Stanisława Barskiego na temat tajemniczych fotografii wykonywanych w naszej miejscowości. Trwająca do późnego wieczora impreza ukazała jak wielkie jest zainteresowanie tą tematyką. Odbywające się co roku spotkania we Wrocławiu są największymi i budzącymi największe zainteresowanie mediów w kraju i tej części Europy.

Podziel się wiadomością: