Wystawa zdjęć kręgów z Wylatowa w Warszawie

Zjawisko kręgów zbożowych w Polsce jest fenomenem na skalę światową – dowodzą wyniki badań Nancy Talbott z amerykańskiego ośrodka badawczego BLT Research. 15 kwietnia 2004 roku w Warszawie o 13.00 zostanie uroczyście otwarta wystawa zdjęć kręgów z Wylatowa. Na otwarciu będą władze gminy Mogilno, na terenie której znajduje się Wylatowo.


„KONTAKT – Historia Prawdziwa” – 15 kwietnia w warszawskiej Galerii Traffic przy ulicy Brackiej 25 rozpocznie się wystawa fotograficzna poświęcona zjawisku kręgów zbożowych w Wylatowie. W tej małej miejscowości, położonej niedaleko Mogilna w kujawsko-pomorskim, od czterech lat pojawiają się tzw. kręgi zbożowe. Są to skomplikowane figury wygniatane w perfekcyjny sposób. Wylatowo od czterech lat przeżywa niezwykłe zainteresowanie mediów w całej Polsce i najazd turystów w czasie wakacji. Sprawą polskich kręgów zbożowych w Wylatowie zainteresowali się zagraniczni badacze, w tym Nancy Talbott z amerykańskiej organizacji BLT Research. To właśnie jej raport po pobycie w Polsce sprawił, że zjawisko kręgów w Wylatowie określono fenomenem na skalę światową.


Urząd Miejski w Mogilnie nie pozostaje obojętny wobec masowego zainteresowania Wylatowem dziesiątek tysięcy turystów. Powstał specjalny plan promocji Wylatowa i okolic, który zostanie przedstawiony przez burmistrza Mogilna Jacka Kraśnego. Od ubiegłego roku władze Mogilna współpracują razem z Fundacją NAUTILUS, która zajmuje się badaniem tego zjawiska. W czerwcu 2003 podpisano w tej sprawie specjalne porozumienie. Ze względu na rosnące zainteresowanie tymi zjawiskami w Polsce zdecydowano o stworzeniu wystawy zdjęć wylatowskich kręgów zbożowych. W dniach 15-30 kwietnia mieszkańcy Warszawy będą mogli obejrzeć zdjęcia piktogramów, a także poznać historię tego, co się stało w Wylatowie.


Fundacja NAUTILUS przez dwa tygodnie będzie prowadziła specjalny punkt informacyjny działający na terenie Galerii Traffic. 15 kwietnia zostanie ogłoszona ogólnopolska akcja poszukiwania zdjęć i filmów pokazujących niewyjaśnione zjawiska, które zostały zarejestrowane na terenie Polski.


Zapraszamy
Wydział Rozwoju Lokalnego i Promocji Urzędu Miejskiego w Mogilnie Fundacja NAUTILUS
15.04.2004 / Galeria TRAFFIC
ul. Bracka 25 12.00


Konferencja Prasowa władz Mogilna i Fundacji NAUTILUS 13.00 Otwarcie wystawy „KONTAKT – Historia Prawdziwa”

Podziel się wiadomością: