Wystawa w Muzeum Ziemi Mogileńskiej otwarta!

W piątek 28 maja w Muzem Ziemi Mogileńskiej w Chabsku została otwarta wystawa pt. „Wylatowo- wczoraj i dziś” podsumowująca pracę pracowników muzeum prowadzoną minionego lata w Wylatowie.


Uroczystość rozpoczął dyrektor muzeum mgr Edmund Kozłowski przedstawiając w skrócie historię muzeum oraz dziękując mieszkańcom Wylatowa za życzliwość i pomoc w prowadzonych pracach. Następnie krótki program artystyczny zaprezentowały dzieci z przedszkola oraz szkoły podstawowej z Wylatowa, prezentując m. in. krótki wierszyk na temat naszej miejscowości. Po prezentacji wystąpił jeden z najstarszych mieszkańców Wylatowa  p. Józef Przybylski przedstawiając w skrócie bogatą i ciekawą historię wioski. Kończąc wystąpienie dokonał on otwarcia wraz z Burmistrzem Mogilna Jackiem Kraśnym oraz sołtysem Wylatowa Benonem Witkowskim otwarcia wystawy.


 


Na ekspozycji znajdują się stare fotografie, dokumenty i przedmioty codziennego użytku pochodzące z Wylatowa. Wystawa obejmuje okres sprzed kilku tysięcy lat (siekierka znaleziona przez p. Sucholas ) przez okres zaborów, aż po dzieje najnowsze (fotografie i wycinki prasowe dotyczące piktogramów). Zwiedzającym efekty prac przedstawiały pracownice muzeum. W trakcie uroczystości można było poczęstować się pysznymi rogalikami oraz kawą przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich.


Po zakończeniu uroczystości odbyła się impreza w plenerze. Można było poczęstować się smakołykami przygotowanymi na rożnie, obejrzeć popisy zespołu „Parbat” z Mogilna prowadzonego przez państwa Dobersztyn . Odbył się także konkurs rzutu podkową. Impreza zakończyła się około godziny 21.


Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku.

Podziel się wiadomością: