Badacze już są w Wylatowie

Już od początku tego tygodnia zaczęli się zjeżdżać pierwsi badacze i turyści z polski, ale i nie tylko, chcący rozwikłać frapującą zagadkę wylatowskich pól trwającą od 2000 roku.

 

Osoby interesujące się krótką historią wylatowskich znaków wiedzą, że pierwsze znaki w latach ubiegłych powstawały w dniach ok. 26 czerwca. I chcąc ten moment w pełni przeżyć, już dzisiejszej nocy (24 na 25 czerwca) można zaobserwować tłumy ludzi pełnych nadziei, że lada chwila powstanie gdzieś piktogram lub pojawi się coś niezwykłego.

 

Czy to się komuś uda? Szczerze tego życzymy i zapraszamy do naszej wioski!  A czekają u nas w okolicy nie lada atrakcje dotyczące nie tylko piktogramów, ale również historii naszej miejscowości.
Pisaliśmy już wcześniej na łamach naszej strony o otwartej w maju wystawie „Wylatowo-wczoraj i dziś” w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku (2 km od Wylatowa w kierunku Mogilna). Przedstawiono w nim bardzo ciekawe, wartościowe eksponaty historyczne naszej wioski. A w samym Wylatowie zapraszamy do odwiedzenia wystawy u Państwa Filipczaków, gdzie przedstawione są na pięknych fotografiach wszystkie znaki powstałe na wylatowskich polach.

Podziel się wiadomością: