Konferencja prasowa

W środę 30 czerwca w domu p. Jerzego Szpuleciego i jednocześnie letniej bazie ufologów odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Janusza Zagórskiego z Wrocławia. W konferencji wzięli udział ufolodzy z różnych organizacji między innymi Forum Nowej Cywilizacji, CBUFOiZA, Fundacji Nautilus, Poznańskiej Grupy Ufologicznej oraz niezależni fascynaci UFO, a także mieszkańcy Wylatowa Maria Welzandt, Tadeusz Filipczak oraz Jerzy Szpulecki . Byli obecni przedstawiciele kilku regionalnych mediów.

Janusz Zagórski omówił szczegóły prowadzonych, przez niego i jego współpracowników z FNC, w tym roku działań w Wylatowie. Swoje pomysły omówił także współpracujący z Januszem Zagórskim dr Jan Szymański. Rozmieścił on na polach kilkadziesiąt prostych czujników właśnej konstrukcji, które w przypadku wystąpienia pewnych anomalii fizycznych powinny wykazać po ich zebraniu jakieś zmiany. Zademonstrował także prostej konstrukcji urządzenie, które powinno alarmować w przypadku wystąpieia zmian w ziemskim polu magnetycznym.

Następnie zaprezentowano prowizoryczne studio, w którym jest rejestrowany obraz z kamer oraz skąd jest przekazywany dalej do internetu. Z tego pomieszczenia bedą też nadawane w dni powszednie w godzinach 20:00- 22:00 audycje radia internetowego. Będzie można go słuchać już od 1 lipca na stronie http://www.raportx.pl . Podczas tej konferencji dało się zaobserwować niedostrzegalną w minionych latach dociekliwość dzienikarzy w celu otrzymania konkretnych informacji, a dokładniej wyników prowadzonych badań. W tym szczególnie wykazywał się przedstawiciel radia Merkury. Jednak z przykrością stwierdzono, że do tej pory nie ma żadnych precyzyjnych ekspertyz. Jednocześnie, ku naszemu zaskoczeniu i radości, powiedziano, że najprecyzyjniejsze artykuły można znaleźć na naszej oficjalnej stronie Wylatowa.

Od dzisiaj można też podziwiać, przed bazą ufologów, makietę obiektu, który był kilka lat temu widziany w pobliżu Wylatowa.

Podziel się wiadomością: