Fałszywka w Mijanowie

W miejscowości Mijanowo oddalonej od Wylatowa o około 5 km w środę 30 czerwca został odnaleziony piktogram. Odkrył go opryskujący pobliskie pole ziemniaków rolnik. Do ufologów znajdujących się w Wylatowie informacja dotarła w sobotę 3 lipca.

Agrosymbol składa się z dwóch kół połączonych tunelem. Większe z kół ma średnicę około 12 metrów i wykonane jest w polu jęczmienia, drugie o średnicy ok. 10 m zostało wykonane na polu pszenżyta należącego do innego rolnika. Obydwa koła połaczone są korytarzem ( w kształcie łuku) szerokości ok. 1 metra. Podniesione częściowo zboże wskazuje, że znak został wykonany około tydzień wcześniej. Piktogram wykazuje wiele cech autentyczności, jednak są również pewne nieścisłości wskazujące na jego fałszerstwo, np. w większym kole widać jakby korytarz kończono przeciwległej krawędzi tego koła i zawrócono w prawo w celu wykonania tego koła.

Dodatkowo o tym, że jest to żart może świadczyć plotka krążąca po okolicy od kilku dni mówiąca o istnieniu znaku w pobliżu Wylatowa. Wg posiadanych przez nas informacji istnieją prawdopodobnie świadkowie wydeptywania w poprzedni weekend w okolicy zboża za pomocą deski i sznurka. Dlatego można powiedzieć, że z pewnością jest to robota dowcipnisiów.

Podziel się wiadomością: