PIKTOGRAM W WYLATOWIE!!!

W poniedziałek 5 lipca w Wylatowie na pszenicy polu p. Zarywskich został odnaleziony pierwszy w tym roku piktogram w  Wylatowie. Odkrył go jeden z mieszkańców Wylatowa i natychmiast poinformował o tym mieszkających tutaj ufologów.

Początkowo dokonywano oględzin tylko w jednym z trzech jego elementów, czyli najbardziej widocznych dwóch kręgach o średnicach 6 i 9,5 metra. W tym momencie postawiono tezę, że jest to fałszywka, gdyż grudki ziemi pod roślinami były naruszone.

Dodatkowo kilka dni  wcześniej był widziany samochód w pobliżu i cztery podejrzane osoby poruszające się w tamtej okolicy. Jednak jeszcze w sobotę wieczorem właściciel pola podczas pracy na nim nie widział żadnych wygnieceń. Lecz za chwilę zostały odnalezione dalsze jego elementy, co wzbudziło wątpliwości w stosunku do poprzedniej hipotezy mówiącej o fałszerstwie.

Największa ze wszystkich części składa się z 3 elips otoczonych 8 pierścieniami o średnicy około 26 metrów i szerokości około 1 metra każdy. Kształt udało się rozpoznać dopiero po sprowadzeniu wysięgnika. Całość ma 52×70 metrów. Sposób ułożenia kolejnego odnalezionego elementu był bardzo podobny do ułożenia w 2003 roku w pierwszym piktogramie. Jednak w tym miejscu wyglądało to nieco gorzej, gdyż pszenica tutaj jest nieco mniej rozwinięta, rzadsza i bardziej zachwaszczona.  

Z tego fragmentu znaku zauważono kolejny element, znajdujący się w obniżeniu terenu. Składa się on z pierścienia o średnicy 18,5 metra i szerokości korytarza około 1 metra oraz umieszczonego w nim mimośrodowo koła o średnicy około 7 metrów. Zastanawiające jest ułożenie roślin wewnątrz mniejszego koła. Są w nim pozostawione niewielkie pasy stojącego zboża, natomiast zboże wyłożone jest w pewien niespotykany naprzemienny sposób.
Wewnątrz wszystkich elementów znaleźć można było zarówno wygięte w węzłach, jak i połamane źdźbła. Widoczne były także pojedyncze stojące rośliny, co jest cechą autentycznych piktogramów. Pod położoną pszenicą można było znaleźć uszkodzone grudki ziemi, co z kolei jest cechą fałszywek. Jednak oceniając całość (rozmiary, skomplikowany wzór, bliskość domów i krótki czas na wykoanie) można powiedzieć, że ze znaczącym prawdopodobieństwem nie jest to dzieło rąk ludzkich, mimo uznania go przez ufologów za fałszywkę.

Piktogram znajduje się na polu przy drodze w kierunku Chabska, na którym już w 2002 roku był piktogram. http://www.wylatowo.mogilno.pl/artykuly/znak4a_13072002.jpg

Już wkrótce postaramy się zamieścić dokładny rysunek z wymiarami i kierunkiem ułożenia zboża.


Późne zamieszczenie artykułu jest spowodowane awaria aparatu fotograficznego i trudnościami ze ściągnięciem ich z karty pamięci. Za opóźnienie przepraszamy!!

Podziel się wiadomością: