25 rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Edmunda Napierały

W środę, 8 czerwca, w kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza św. jubileuszowa z okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich naszego księdza proboszcza Edmunda Napierały.

Podczas Mszy św. kazanie wygłosił ks. prałat Stanisław Pohl – prepozyt Kapituły Kruszwickiej (w latach 1978 – 1979 Proboszcz nasz odbywał w tym właśnie mieście swoją praktykę duszpasterską). To ten sam Prałat, który 25 lat temu podczas Mszy św. prymicyjnej naszego Proboszcza w Kcyni również wygłosił swoje kazanie.

Podczas uroczystości oprócz licznie przybyłych gości, parafian, byli również zaproszeni księża z dekanatu trzemeszeńskiego oraz przyjaciele.

Dzień wcześniej Proboszcz nasz spotkał się z kolegami z roku w Katedrze Gnieźnieńskiej, gdzie z Ks. Arcybiskupem H. Muszyńskim i biskupami B. Wojtusiem i W. Polakiem sprawował Mszę świętą.

Ks. Edmund Napierała był w gronie ostatniego rocznika kapłanów wyświęconych przez ks. kard. Stefana Wyszyńskiego (więcej tutaj: przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/)

Do grona wszystkich życzeń z okazji tak wspaniałego jubileuszu dołączają się również administratorzy serwisu wylatowo.pl życząc zdrowia, wielu łask Bożych i by Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty prowadził Proboszcza przez trudne drogi życia kapłańskiego.

Podziel się wiadomością: