Audycje i monitoringOd 1 lipca w Wylatowie działają urządzenia monitorujące pola oraz są nadawane audycje internetowe.


Montaż kamery na polu

Już w ostatnie dni czerwca do Wylatowa przyjechała ekipa Forum Nowej Cywilizacji z Januszem Zagórskim na czele. Niemal natychmiast przystąpiono do instalacji urządzeń monitorujących pola. Na domu p. Szpuleckiego zostały zamontowane 2 stałe kamery oraz 1 kamera obrotowa z 16x zoomem optycznym. Dodatkowo zainstalowano jedną stałą kamerę na słupie wkopanym przy polnej drodze,przy której w minionych latach powstawały


Podczas audycji

piktogramy. Obraz z tej kamery jest transmitowany drogą radiową do „bazy” skąd razem z obrazem z pozostałych kamer jest przekazywany on-line do internetu. Przekaz można oglądać za pomocą strony www.raportx.pl . Także za pomocą tej strony od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00 można obejrzeć i wysłuchać audycje radiowo- telewizyjne. W trakcie audycji przekazywany jest przez kilka minut obraz z modelu samolotu, który oblatuje okolicę. W późnych godzinach wieczornych jest transmitowany także obraz z kamery termowizyjnej.


Oprócz wyżej opisanych urządzeń do monitoringu działa także apratura pomiarowa zainstalowana przez doktora Jana Szymańskiego.

Podziel się wiadomością: