I konferencja popularno naukowa


2 lipca odbyła się I konferencja popularno- naukowa „Agroformacje- Wylatowo” 2005Niestety ze względu na bardzo niską frekwencję widowni zrezygnowano z kilka punktów programu oraz zmieniono ich kolejność.

Na początek zaprezentowano film dokumentalny „Spotkanie z nieznanym” zrealizowany przez Wojciecha Budnego.

Następnie rys historyczny występowania agroformacji przedstawił mgr Krzysztof Napieralski. W swoim wystąpieniu przedstawił starożytne symbole przedstawiane na różnych konstrukcjach oraz figury znajdujące się na płaskowyżu Nazca, agroformacje występujące w średniowieczu oraz relacje o nich, najnowsze formacje, które pojawiły się na świecie w ostatnich latach, a na koniec formacje, które pojawiły się we Wylatowie.

Po nim mgr Janusz Zagórski przedstawił temat „Paradygmat współczesnej nauki a fenomen kręgów zbożowych w Wylatowie”. Były to refleksje na temat stosunku ludzi nauki do nieznanych zjawisk, nie mieszczących się w dotychczasowym kanonie nauki.

Kolejnym prelegentem był dr Jan Szymański, który przedstawił najnowsze wyniki swoich ubiegłorocznych badań z czujnikami elektromagnetycznymi oraz metody badawcze stosowane przez niego w roku bieżącym.
Mjr Makieła podczas prezentacji fotografii z radaru

Na koniec wystąpił mjr Józef Makieła, były pilot wojskowy. Zaprezentował nagranie wideo z roku 1993 z Mrzeżyna przedstawiające niezidentyfikowany obiekt. Jest to jedno z najciekawszych, jeśli nie najciekawsze nagranie niezidentyfikowanego obiektu w Polsce. Film trwa kilka minut, doskonale widać na nim punkty odniesienia, jest dobrze udokumentowany. Kolejnym tematem zaprezentowanym przez majora Makiełę jest seria obserwacji niezidentyfikowanych obiektów przez pilotów myśliwców w dniu 31 lipca 1979 roku.

Zapraszamy do udziału w II konferencji popularno- naukowej „Agroformacje Wylatowo” 2006, ktra odbedzie się na początku lipca 2006 roku. Wszystkich zainteresowanych wystąpieniem prosimy o kontakt na ares e-mail: wylatowo@tvknet.pl

Podziel się wiadomością: