Wygniecenia w Młynach- „zimna wojna” z Wylatowem?

Rankiem 27 lipca wśród osób zajmujących się piktogramami zbożowymi rozeszła się informacja o odnalezieniu pięćdziesięciometrowego kręgu w Młynach.

Złamania źdźbeł

W rzeczywistości okazało się, że jest to formacja składająca się z kilku kręgów oraz „pierścienia”. Całość znajdowała się na długości około 50 metrów. Niestety jakość ułożenia zboża pozostawiała wiele do życzenia. W kołach brak było wyraźnych środków, na ich powierzchni można było dopatrzeć się wyraźnych pociągnięć deską.


Obruszenia glebyNa krawędziach można było znaleźć charakterystyczne załamania źdźbeł. Ich ilość była niższa w stosunku do formacji z Mijanowa, Kwieciszewa, Szerzaw czy innych formacji z Młynów, mimo to była znaczna.


Pod ułożonymi kłosami widoczna była znaczna ilość obruszeń ziemi.
W niektórych przypadkach można było zauważyć odciski butów.

Podejrzany kształt „pierścienia”

Najwięcej wątpliwości wzbudził „pierścień”. Już na samym początku oględzin wątpliwości wzbudziło to, że w pewnym miejscu jest on poszerzony, a w innych miejscach łuk znacznie zmienia swoją krzywiznę. Poczatkowo sądzono, że w rzeczywistości „pierścień” ten ma przedstawiać jakiś regularny zarys, a zmiany te mają konkretny cel. Wątpliwości szybko zostały rozwiane, gdy nad piktogramem przeleciał model samolotu z podwieszoną kamerą. Ujawnił się wtedy zupełny brak regularności w kształcie „piktogramu”. W artykule prezentujemy fotografie wykonane wyświetlaczowi kamery należacej do serwisu ufotv.pl, która rejestrowała obraz z kamery umieszczonej na modelu samolotu.
Fotografie „z lotu ptaka”-dzięki uprzejmości serwisu UFOtv


Nie ma wątpliwości co do tego, że wygniecenia te zostały wykonane przez fałszerzy, którzy wykazali się brakiem podstawowej, elementarnej wiedzy z zakresu tworzenia piktogramów.

Wielkość tych wygnieceń może świadczyć o tym, że po powstaniu w Wylatowie jednego z największych, jeśli nie największego piktogramu w Polsce ktoś nieudolnie próbował spowodować, aby Młyny „doścignęły” Wylatowo. Może także o tym świadczyć ilość powstałych wcześniej w Młynach kręgów, która na dzień dzisiejszy wynosi 162 kręgi (!). Jednak ich jakość powoduje, że coraz większa ilość osób zajmujących się piktogramami odsuwa się od formacji w Młynach.
„Krąg” w burakach

Próbowano nawet ściągnąć uwagę osób zainteresowanych piktogramami i mediów „kręgiem w burakach”. Taka informacja pojawiła się 19 lipca i byłaby to ciekawostka, gdyż nigdy wcześniej w Polsce nie pojawił się krąg w tym gatunku roślin. W rzeczywistości okazało się, że jest to tylko kilkadziesiąt buraków z połamanymi liściami, które nie przedstawiają niczego konkretnego.

Szkoda tylko, że osoby próbujące odwrócić uwagę innych od Wylatowa i zwrócić ją na wydarzenia w Młynach, wywołują odwrotny skutek. Być może niekiedy w natłoku informacji powstałych na skutek działalności „nieudolnych wygniataczy” giną relacje i zdarzenia rzeczywiście godne uwagi i trudne do wyjaśnienia.

Podziel się wiadomością: