Piktogram w Nowem n. Wisłą

We wtorek 9 sierpnia ekipa IRG w składzie: Jacek Kozłowski, Leszek Owsiany i Wojtek Budny pojechała na oględziny piktogramu powstałego w miejscowości Nowe (powiat Świecie, 80 km na północ od Torunia na trasie do Gdańska, woj. kujawsko-pomorskie).
Porastające piktogram grzyby


Jak się okazało na miejscu, formacja powstała miesiąc wcześniej, 11 lipca w pszenicy na polu Bronisława Gęsickiego. Pomimo tego zachowana była w dość dobrym stanie, choć wygniecone zboże było już nieco podgnite i porastały je chwasty i grzyby. Należy dodać, że w zeszłym roku również dokonywaliśmy oględzin piktogramu, który znajdował się niemal idealnie w tym samym miejscu.
Piktogram w starorzeczu Wisły

Rysunek piktogramu z 11 lipca 2005 roku


Pole Pana Gęsickiego znajduje się w starorzeczu Wisły, miejscu, które dość często otulają mgły, jednak według relacji świadka elementem wyróżniającym (prawdopodobnie w momencie powstawania kręgów) było to, że tym razem mgła osnuła jedynie niewielki obszar, na którym w następstwie zauważony został piktogram.

Piktogram z 2004 roku

Mieliśmy również okazję wejścia na

miejscową wieżę ciśnień i podziwiać piękno okolicy. Według relacji strażnika wieży, kręgi zbożowe w Nowem powstają regularnie od roku 1999, a wcześniej już w pierwszej połowie lat 80-ych !!!IRG Toruń

Podziel się wiadomością: