Ponad 70 klasycznych pojazdów sprzed lat na ulicach Wylatowa!

W miniony weekend, 22 kwietnia ulicami Wylatowa przebiegał III Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej. Do uczestnictwa w rajdzie zgłosiło się blisko około 70 pojazdów traktowanych jako „weterani szos”, czyli liczące sobie co najmniej 25 lat, których produkcja modelu zakończyła się co najmniej 15 lat temu.

Konkurencja ciągnięcia szypy z węglem

Z oczywistych względów w przejeździe na trasie rajdu (w otwartym ruchu po drogach publicznych) brały udział tylko te pojazdy które były zarejestrowane, sprawne technicznie – z aktualnym przeglądem technicznym i posiadające ważną polisę OC, co ograniczyło liczbę pojazdów przejeżdżających przez naszą wioskę. Wszystkie pojazdy zaś było można obejrzeć w Mogilnie dnia następnego.

OSP Wylatowo z nowym wozem strażackim


W Wylatowie, na boisku sportowym znajdował się punkt kontrolny kończący pierwszy etap rajdu. Na punkcie tym uczestnicy musieli wykonać zadanie „ciągnięcie szypy z węglem”. Liczył się czas oraz dokładność by jak najmniej zgubić bryłek węgla, co było karane karnymi sekunadami. Nad bezpieczeństwem podczas wylatowskiego etapu służbę pełniła OSP Wylatowo, prezentując przy okazji swój nowy wóz strażacki. Poniżej zamieszczamy fotoreportaż ze zmagań uczestników w naszej miejscowości.Fotoreportaż

Podziel się wiadomością: