Lamerski poradnik

Super gazeta o super tytule „Super Express” zamieszcza dziś na swych łamach „wspaniały” poradnik dla tworzących piktogramy pod nic nie mówiącym tytułem: „Zrób sobie UFO”.

Jak to zrobić? Kliknij tutaj.

 


Może nawet nie warto byłoby zajmować się takim wspaniałym wyczynem pracy dziennikrskiej, ale pewne rzeczy wymagają sprostowania:


  • piktogramy nie mają kształtu jedynie kół i sam kołek ze sznurkiem może nie wystarczyć;
  • żyto nie jest wymaganą formą zasiewu;
  • atrakcja turystyczna „piktogramu” dość szybko przestaje być atrakcją, a pole pozostaje zdewastowane przez niedzielnych turystów, nawiedzonych, badaczy i redaktorów Super Pism Kolorowych;
  • dla odwiedzających stawianie pola namiotowego i załatwianie koncesji nie jest rzeczą konieczną – nie taki najczęściej jest cel wizyty w miejscu nowopowstałego piktogramu. Chyba, że wspomniany redaktor musi mieć czynnik wspomagający dla napisania nowego elaboratu dla swego Super Pisma Kolorowego – tego nie wolno pominąć. Ale wtedy cała koncesja nie jest chyba potrzebna – w końcu taki tekst tworzy się na podstawie kilku ledwo usłyszanych pogłosek w zaciszu swego laptopa. A z redakcji do dobrze zaopatrzonego miejsca nigdy daleko być nie może – w końcu Kolorowe Super Pismo wychodzić musi….

Poradnik, jak poradnik… widać, że tworzony był gdzieś „na zlecenie” i bez zaznajomienia się z tematem. Może w okolicach Złotowa 🙂Konrad PRZESŁAWSKI

6 lipca 2006

Podziel się wiadomością: