Najsłynniejsza wioska w Polsce czeka na kręgi

Ufolodzy z całego kraju już po raz szósty spróbują wyjaśnić, kto lub co stoi za powstawaniem piktogramów w Wylatowie.


Wylatowo to niewielka wioska (raptem 600 mieszkańców), położona na granicy Wielkopolski i Kujawsko-Pomorskiego. W 2001 r. stała się słynna w całym kraju, a nawet poza jego granicami. Wtedy to właśnie na wylatowskich polach pierwszy raz pojawiły się tajemnicze piktogramy – kręgi wygniatane w zbożu przez nieznane siły. Jak się później okazało, nie był to odosobniony przypadek – piktogramy odkryto w Wylatowie również w kolejnych latach. Mieszkańcy wioski są pewni, że powstaną również i w te wakacje.


Od pięciu lat do Wylatowa zjeżdżają ufolodzy, którzy próbują wyjaśnić fenomen kręgów. Dotychczas nikomu to się jednak nie udało. Ale dzielni poszukiwacze nieznanego nie poddają się, a wręcz przeciwnie – w każde kolejne wakacje meldują się w wiosce z nowym sprzętem i pomysłami.


Tegoroczną akcję tropienia twórców kręgów (z tego lub innego świata…) zainaugurowano uroczyście w sobotę, na konferencji prasowej. Szef akcji, Janusz Zagórski z Wrocławia, tryskał optymizmem. – W tym roku będziecie państwo świadkami największej akcji monitorowania piktogramów i UFO na świecie! – mówił z przekonaniem. Po czym zaprezentował ludzi i sprzęt, dzięki którym operacja ma się zakończyć pełnym sukcesem. W wyjaśnieniu trapiącej od pięciu lat mieszkańców Wylatowa zagadki mają pomóc m.in.: dr Jan Szymański, niezwiązany obecnie z żadną uczelnią naukowiec, Roman Tabaka, fachowiec od łączności i elektroniki, Irek Krokowski, badacz nieznanych zjawisk, który w noc poprzedzającą konferencję przeżył w Wylatowie kontakt z obcą siłą. Ten ostatni opowiedział o swoich przeżyciach na konferencji. – Najpierw zobaczyłem na niebie rozbłyski. Nie miałem wątpliwości, że to była demonstracja Obcych. Dwóch świadków ze mną było, zresztą udało mi się wszystko nagrać – mówił przejęty, ale nagrania nie pokazał. – Wróciliśmy do bazy i położyliśmy się spać. Nagle zacząłem się dziwnie czuć, w głowie słyszałem przerażający, wibrujący dźwięk. Wyszedłem na zewnątrz, a wokół mojego „malucha” unosiła się jakaś mgła energii. Uciekłem. Możecie mi wierzyć albo nie – po drodze, sam nie wiem jak, wyskoczyłem z butów!


Drużyna Zagórskiego ma do pomocy imponujący sprzęt. Pola będą monitorowane przez kamery (to, co rejestrują, można oglądać na stronie internetowej www.ufotv.pl i noktowizory. Badacze zapowiadają także, że będą mieli dostęp do zdjęć robionych przez satelitę. Tradycyjnie już, kiedy pojawią się piktogramy, ich zdjęcia zamieści natychmiast oficjalna strona wioski – www.wylatowo.pl.Michał Kopiński, Wylatowo 02-07-2006

Podziel się wiadomością: