Udane dzieło w Mąkowarsku

W czwartkowe przedpołudnie, 13 lipca Rafał Nowicki informował o odnalezieniu dużego piktogramu w Mąkowarsku. Sam informację o nim otrzymał od Fundacji Nautilus.


Na miejsce natychmiast udała się częś? ekipy przebywającej w Wylatowie. Poza tym w Mąkowarsku byli już Rafał Nowicki, Mariusz Fryckowski i Miłosław Olejnik.

Fot. 1 i 2 Widoki na dwa fragmenty piktogramu.Jak relacjonuje Olejnik piktogram ten robi duże wrażenie, w szczególności jego rozmiary i wzór. Gabaryty ocenia na ok. 50 metrów.
Odręczny schemat piktogramu.


Wzór składa się z okręgu, wewnątrz którego wyłożone są trzy łuki, przypominające logo firmy „Nike”. Na zewnątrz okręgu rozmieszczone jest siedem wyłożonych trójkątów. Zwróci? należy uwagę, że wykonanie siedmiu kształtów na obwodzie koła jest znacznie trudniejsze niż wykonanie sześciu. Obok głównego wzoru znajduje się owal kilkunastometrowej średnicy.


Kształt piktogramu obrazuje szkic, wykonany odręcznie przez Miłosława Olejnika. Jego zdaniem piktogram ten ukazuje działania „angielskiej ligi deskarzy”. I rzeczywiście wida? tutaj, że nasi rodzimi cropmakersFot. 3 Widok z bliska, widoczne ząbki na krawędzi.

szybko uczą się od swoich angielskich kolegów wykonywania coraz bardziej skomplikowanych wzorów.

W miejscach gdzie jeszcze nikt nie chodził grudki ziemi były uszkodzone. Na granicy między zbożem stojącym i położonym są widoczne „ząbki”, znaleziono także w tych miejscach złamania łodyg świadczące o używaniu deski.


Podziel się wiadomością: