UFO- sposób na nudę

Przy pomocy deski i sznurka dwaj młodzi ludzie w powiecie bocheńskim wykonali piktogramy w pszenicy


Od dwóch dni do Borku w powiecie bocheńskim przyjeżdżają całe wycieczki. Ludzie szukają kręgów, które w polu pszenicy zostawiło UFO. Pojawiły się one kilka dni temu. Całemu światu o tym dziwnym odkryciu opowiedzieli dwaj młodzi ludzie: 16-letni Ariel i 19-leti Piotrek. Jak się wczoraj okazało… twórcy tajemniczych piktogramów.


Znaleźliśmy piktogramy


Kilka dni temu Piotrek razem z młodszym sąsiadem Arielem przesłali na jeden z portali internetowych wiadomoś?.
-W polach znaleźliśmy coś bardzo dziwnego. Przypomina to piktogramy, czyli kręgi zbożowe wykonane rzekomo przez UFO. Koła mają średnicę kilku metrów i są wykonane w sposób staranny i naprawdę robią wrażenie- zapewniali.


Miało by? głośno o wiosce


Do komunikatu dołączyli zdjęcia. Przy wytłoczonych w zbożu kręgach stali obaj. W przesłanej informacji chłopcy posługiwali się tylko imionami. Nie chcieli zdradzi? nazwisk. Ustalenie ich danych w tak małej społeczności jak Borek nie było jednak trudne.
Informacje o tajemniczym odkryciu zamieściły lokalne portale internetowe. Podało ją także radio. We wsi zrobił się szum. Do tej niewielkiej miejscowości przyjechała telewizja.
-Od dziennikarzy dowiedziałem się o tym, że na borkowskich polach są ślady po UFO. Sam mieszkam w tej wiosce, ale nic nie widziałem- mówi Aleksander Dziadowiec, wicewójt gminy Rzezawa.
O tajemniczych kręgach nie wiedziała też Elżbieta Gnie?- sołtys Borku.
-Ludzie przyjeżdżają i szukają, ale nie wiem nawet, gdzieich kierowa?- zapewniała.


Przestraszeni


Wiecewójt gminy Rzezawa namówiony przez dziennikarzy szukał piktogramów z kościelnej wieży. Jednak nawet z tego miejsca nie odnalazł ich. Mając imiona i nazwiska odkrywców skontaktował się z nimi.
-Byli przestraszeni. Przyznali się tylko, że piktogramy wykonali sami-mówi Dziadowiec- za nic w świecie nie chcieli jednak wskaza? miejsca, gdzie się znajdują. Bali się pewnie, że właściciel zboża złoi im skórę.


Na tropie kręgów


Nam tajemnicze kręgi udało się zlokalizowa?. Okazało się jednak, że nie wyglądają już tak imponująco jak na zdjęciach wykonanych przez samych twórców. Najprawdopodobniej to młodzi ludzie przestraszeni wywołanym przez siebie zamieszaniem usiłowali naprawi? zniszczenia.
-Trochę nam głupio z tego powodu- mówi 19-letni Piotrek- chcieliśmy się zabawi?, a wyszła z tego wielka sprawa- tłumaczy.
Dwa lata temu podobne piktogramy odkryto w samej Rzezawie niedaleko linii kolejowej, w sąsiedztwie biegnącej w pobliżu drogi. Było to dziewię? kręgów zbożowych o różnej wielkości. Największy miał średnicę 16 metrów. Na miejsce przybyli wtedy specjaliści z Centrum Badań UFO i Zjawisk Anomalnych.
-Byliśmy pod wrażeniem tego zjawiska. W tym roku postanowiliśmy sami zrobi? coś podobnego- mówi Piotrek.
Instrukcję młodzi ludzie znaleźli w internecie. Piktogramy wykonali przy pomocy deski i sznurka. Zajęło im to pół godziny.


MAŁGORZATA WIęCEK
„Gazeta Krakowska” 15-16 lipca 2006

Podziel się wiadomością: