Koszarek, Piastuś i Wesoły kosmita

Do końca września w Żabienku, Kwieciszewie i Wylatowie pojawią się nowe place zabaw. Koszty inwestycji w całości pokryje Urząd Marszałkowski w Toruniu.


6 czerwca w ramach realizacji projektów Odnowy Wsi, Urząd Marszałkowski w Toruniu ogłosił konkurs na budowę placów zabaw w Kwieciszewie, Gozdaninie, Żabnie oraz Wylatowie.


Wartoś? kosztorysowa budowy jednego placu miała wynieś? 19178zł, mino , że Urząd Marszałkowski oferował aż 25000 zł dofinansowania do jednego placu.


– W Toruniu zaakceptowano trzy wnioski. Nowe place zabaw pojawią się w Wylatowie przy plaży, w Żabienku niedaleko świetlicy i w Kwieciszewie na placu za przedszkolem– poinformował Rafał Lukstaedt, rzecznik prasowy mogileńskiego ratusza. Przetarg na wykonanie i montaż placów zabaw wygrała poznańska firma Hydro- Wielkopolska. Termin realizacji inwestycji rozpoczął się z dniem 12 września, a zakończy 27 września.


Urząd Miejski w Mogilnie zapłaci jedynie za ławki, jakie pojawią się na placach. Poza tym każda z inwestycji wykonana zostanie za niższą kwotę niż przewidywano. Będzie to 17141 zł.


JOANNA BEJMA


14 września 2006


Pałuki i Ziemia Mogileńska

Podziel się wiadomością: