Odwiedziny z Łotwy

Z tymi odwiedzinami tak egzotycznego gościa, jakim jest pan Jevgénis Sidorovs – prezes łotewskiej organizacji ufologicznej UFOlats w Rydze było trochę perturbacji, bowiem położyła mnie grypa i nie miałem siły podejmowa? kogokolwiek. Z kolei nasz prezes Marcin Mioduszewski był w rozjazdach – wrócił z Dublina i w tym samym dniu musiał pojecha? do Biłgoraja – normalny los Polaka w Unii Europejskiej XXI wieku – i mało brakowało, by do tego spotkania nie doszło. Na szczęście udało mi się przełama? i w poniedziałek, 28 sierpnia 2006 roku miałem przyjemnoś? gości? pana Jevgénisa z żoną w Jordanowie.


Organizacja UFOlats jest stosunkowo młoda, tak jak młody jest kraj, w którym się ona znajduje. Ufologia tam dopiero raczkuje i podróż Jevgénisa Sidorovsa miała na celu nawiązanie kontaktów z ufologami z innych krajów – w tym Polski. Poza polską miał on zamiar odwiedzi? kolegów na Litwie, Słowacji, Węgrzech, Austrii i w Republice Czeskiej. W Polsce chciał odwiedzi? m.in. Warszawę, Kraków i Wylatowo.

Prezes UFOlats-Jevgénis Sidorovs


Głównymi tematami naszej rozmowy w czasie niemal czterogodzinnego spotkania były problemy polskiego ruchu ufologicznego, problemy łotewskich ufologów, problematyka badań ufoincydentów oraz agroformacji, które po raz pierwszy ukazały się na Łotwie w lecie 2006 roku i możliwości nawiązania szerokiej współpracy pomiędzy naszymi organizacjami, a dokładniej wymianę informacji o obserwacjach UFO, Bliskich Spotkaniach, badaniach i dochodzeniach w tych sprawach oraz badaniach agrosymboli. Jak się okazało – strona UFOlats – www.ufo.lv jest zredagowana po rosyjsku, co ułatwiałoby pracę tłumaczom. Zainteresowanym współpracą z UFOlats przekazuję namiary na tą organizację:


UFOlats
Mr. Jevgénis Sidorovs
Kr. Barona ielá 136c
Riga LV-1015
Łotwa


Tel./fax: 7-501659
Tel. kom.: 9-493141
e-mail: evgeny@ufo.lv


Jak już tu powiedziałem, na Łotwie ukazały się pierwsze agroformacje, które przynajmniej za takowe uznano. Jak wida? na zdjęciach – są one niezbyt dokładnie wywirowane w zbożu i przypominają doś? dokładnie zeszłoroczną „produkcję” z Młynów. Zdjęcia tych agroformacji o dużych rozmiarach i filmy w plikach .avi są w naszym posiadaniu i udostępnimy je każdemu. Jak na razie łotewscy ufolodzy zastanawiają się nad tym, czy w przyszłym roku pojawią się one ponownie… – jak nasi w Wylatowie i innych miejscowościach dotkniętych tą plagą.


Robert K. Leśniakiewicz

Centrum Badań Zjawisk Anomalnych


Jordanów, dn. 2006-09-09

Jedna z Łotewskich agroformacji

Podziel się wiadomością: