Będzie mocno wiało

W nocy z czwartku na piątek możemy się spodziewa? bardzo silnych wiatrów, w porywach o prędkości ponad 100 km/h – poinformował dyżurny synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Tej nocy lepiej nie parkowa? samochodów pod drzewami.


Zapowiadane wichury będą efektem szybkiego przemieszczania się w naszym kierunku (w ciągu najbliższych 48 godzin) płytkiego niżu znad Atlantyku. Z niżem tym będą też związane intensywne opady deszczu.


Już w czwartek powieje bardzo mocno na zachodzie Europy – na Wyspach Brytyjskich, na północy Francji i Niderlandach. Późnym popołudniem i wieczorem również na zachodzie Polski prędkoś? wiatru wzrośnie. Wieczorem na zachodzie i południowym zachodzie Polski porywy wiatru mogą sięga? nawet 100 km/h.


Równie prędko powieje w już całym kraju w nocy z czwartku na piątek – powiedziała synoptyk. Porywy wiatru tej nocy mogą miejscami przekracza? 100 km/h.


Tak silne wiatry mogą spowodowa? zagrożenie i zniszczenia – łama? drzewa, zrywa? dachy, utrudnia? komunikację. Najlepiej nie zostawia? wówczas samochodów pod drzewami. Warto też zabezpieczy? lekkie przedmioty na podwórkach i pozdejmowa? przedmioty, np. doniczki, z parapetów.


Doś? silny wiatr będzie wiał jeszcze w piątek. W porywach może on osiągną? do 90 km/h, a na północnym wschodzie Polski porywy te mogą osiąga? około 100 km/h.


Źródło: INTERIA.PL

Podziel się wiadomością: