Ostry atak zimy

Porządnie sypnęło śniegiem, w wielu regionach wciąż pada, warunki do jazdy są bardzo trudne. Reporterzy RMF FM od rana zbierają informacje o sytuacji na drogach.


Na Śląsku główne trasy są przejezdne, ale większoś? z nich jest zaśnieżona. Najgorzej jest na Podbeskidziu, szczególnie niebezpiecznie jest między Bielskiem a Szczyrkiem i Bielskiem a Żywcem – tam wiatr nawiewa na jezdnię śnieg z pól. Tylko do północy na Śląsku było 200 kolizji i wypadków.


Biało także na drogach Dolnego Śląska. Na wielu odcinkach nie da się jecha? szybciej niż 40 kilometrów na godzinę. Źle się jeździ po drogach Małopolski i Podkarpacia. Kierowcy mogą mie? problemy na drodze z Krakowa do Olkusza.


Tam wiatr zawiewa śnieg na drogę i miejscami tworzą się małe zaspy. W Krakowie drogi są białe i śliskie. W stolicy drogi są mokre, jest ślisko i biało. Wszystkie drogi na Mazowszu i w Świętokrzyskiem są przejezdne.


Wydłuża się korek na autostradzie A4. Między Legnicą a Wrocławiem, w okolicach Legnickiego Pola leży przewrócona ciężarówka. Kierowcy aut, którzy wjechali na zablokowany odcinek nie mają jak stamtąd wyjecha?. Problemy także na drodze numer 35 Wrocław-Wałbrzych. Tiry mają kłopoty z pokonaniem podjazdu w okolicach Świebodzic.


Podziel się wiadomością: