Poważny konkurent neostrady tp

Prawdopodobnie już wkrótce Grupa TP wykorzysta starą analogową sie? Centertela do świadczenia usług bezprzewodowego dostępu do internetu.


Rezerwację częstotliwości radiowych w paśmie 450 Mhz, na bazie których działała pierwsza w Polsce sie? komórkowa, Centertel posiada do 2016 r. Teraz zamierza ją unowocześni? i zainwestowa? w jej cyfryzację – pisze Puls Biznesu.


Pierwsi klienci mają szansę skorzysta? z nowych usług jeszcze w tym roku. Operator nie chce mówi? o strategii dotyczącej starej sieci Centertela – czytamy w dzienniku.


Według nieoficjalnych informacji dziennika, operator chce w drugiej połowie roku wybra? dostawcę infrastruktury dla nowej sieci. Nie będzie z tym problemów, bo rozwiązania wykorzystujące technologię CDMA są w ofercie większości międzynarodowych dostawców. Testowe rozwiązania dla Centertela dostarczyły Lucent Technologies oraz Huawei.


Telekomunikacja Polska i Centertel analizują możliwoś? współużytkowania posiadanych częstotliwości z operatorami alternatywnymi na zasadach komercyjnych.


Źródło: INTERIA.PL

Podziel się wiadomością: