Wojsko ujawniło materiały o spotkaniach z UFO

Dowództwo naczelne chilijskich sił zbrojnych podejmując bezprecedensową decyzję zgodziło się na publiczny pokaz części tajnych materiałów filmowych, dokumentujących spotkania chilijskich pilotów wojskowych z UFO.


W Vinia del Mar podczas konferencji specjalistów zajmujących się badaniem Niezidentyfikowanych Obiektów Latających pokazano w środę niektóre filmy i zdjęcia z takich spotkań z ostatnich 60 lat.


Chilijscy piloci wojskowi i załogi samolotów wojskowych udokumentowali w tym czasie 600 spotkań z UFO.


Na początku 2000 roku w rejonie Los Lagos na południu Chile załogi trzech wojskowych śmigłowców lecących w szyku dostrzegły w pełnym świetle dziennym na ziemi nieznany obiekt, który nagle wzniósł się na ich wysokość i o mało nie doszło do kolizji w powietrzu. Spotkanie udokumentowano na taśmie filmowej.


18 marca tego samego roku nad miejscowością Graneros, 70 km od Santiago, załoga samolotu wojskowego dostrzegła lecący równolegle ciemnoszary statek powietrzny o wrzecionowatym kształcie, który w pewnym momencie przyspieszył i znikł błyskawicznie za horyzontem.


Podobny obiekt latający, pomarańczowego koloru, sfilmował 2 kwietnia 1997 r. nad lotniskiem Chacalluta koło miasta Arica na północy Chile pilot samolotu myśliwskiego.


Wszystkie przedstawione na pokazie przypadki zostały zweryfikowane przez współpracującą ze sztabem generalnym chilijskich sił zbrojnych Komisję ds. Studiów nad Nietypowymi Zjawiskami Powietrznymi.


Źródło: onet.pl

Podziel się wiadomością: