Janosh- po raz pierwszy w Polsce wyjaśni czym są kręgi w zbożu!


Po raz pierwszy w Polsce!!!


Nowy Andy Warhol?


„Kręgi zbożowe są mistycznym fenomenem, który wzbudza twoją ciekawość. Artysta Janosh może ci o tym wszystkim opowiedzieć poprzez specjalne prezentacje multimedialne na ten temat. Nudne? Absolutnie nie! Janosh jest bardziej niż trendy, jego sztuka była wystawiana w Supperclubach (sieć klubów kulturalno-rozrywkowych) w Amsterdamie, Rzymie oraz San Francisco.” (Cosmopolitan)



Multimedialny show – “Klucze Arkturian”


To wielkie dzieło było prezentowane na specjalne zaproszenie głównej siedziby ONZ w Nowym Jorku w sierpniu 2006 roku, a zaraz potem sprowadzone do Kanady. Jest to zadziwiająca multimedialna trylogia z przekazem zapisanym w uniwersalnym języku Świętej Geometrii. Fascynujące wielogodzinne doświadczenie dźwięku i światła, które cię głęboko poruszy i zainspiruje! Dowiesz się więcej o DNA, mocy myśli, potencjale mózgu, kręgach zbożowych i o… sobie! Doświadcz najbardziej uniwersalnego i potężnego języka na Ziemi – Świętej Geometrii.
Dla kogo przeznaczona jest Święta Geometria?
Dla każdego. To logiczne, kiedy o tym pomyśleć. „Kim jestem?”, „Gdzie jestem teraz?”, „Dlaczego tu jestem?”, „Dokąd zmierzam?”. Większość ludzi szuka odpowiedzi na tego typu pytania. Próbują szukać tych odpowiedzi poza sobą. Aktywacja, której dokonujemy za pomocą tych hologramów, pozwala ludziom znaleźć te odpowiedzi w sobie samych -. wszystkie odpowiedzi są już w nas. Multimedialna prezentacja, w której Aktywacja jest częścią najważniejszą, kończy się jasnym i wyrazistym przekazem: „Przestań podążać za innymi ludźmi i za ich emocjami, zdaj się na własne mistrzostwo!”

Prawda o pochodzeniu i znaczeniu kręgów zbożowych


Janosh sprawia, że sztuka tworzenia kręgów zbożowych staje się żywa! Ten holenderski artysta w sposób natchniony tworzy grafiki komputerowe, bezwiednie oddając kształty i formy kręgów zbożowych. Celem Janosha jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, aby wszyscy oni mogli doświadczyć oddziaływania sztuki pochodzącej z innego wymiaru. Tajemnica kręgów zbożowych od lat fascynuje tysiące ludzi. Podsyca duchową debatę, badania naukowe i różnego rodzaju spekulacje.







Każdego roku pojawia się około stu nowych kręgów zbożowych, głównie w Zjednoczonym Królestwie. Docierają one także do Janosha, ale w innej formie. Pojawiają się w jego umyśle jako trójwymiarowe obrazy wraz z objaśnieniami, które przekształca on w grafikę komputerową. Tak powstają intrygujące hologramy, które – jak się okazuje – dokładnie odzwierciedlają kształty poszczególnych kręgów zbożowych. Gdy Janosh zaczął pracować nad swoimi hologramami, w ogóle nie wiedział o istnieniu zjawiska kręgów! Każdy krąg zbożowy zawiera inny kod, odpowiadający konkretnej części naszej świadomości. Każdy hologram ma własny tytuł, na przykład „Otwartość”, „Integracja”, „Iluzja” etc.


Według Janosha kręgi, które pojawiają się ostatnimi czasy, są początkiem nowego poziomu komunikacji za pośrednictwem zapisanego w nich kodu. Różnorodne formacje kręgów zbożowych pojawiają się po to, aby nas przebudzać i stymulować. Większość kręgów przybiera bardzo złożone formy – formy Świętej Geometrii, która spełnia rolę doskonałego narzędzia komunikacji, gdyż zawiera więcej potężnych symboli niż jakikolwiek język pisany.


Formy Świętej Geometrii są rozpoznawalne dla podświadomości każdego człowieka, niezależnie od tego, jakim mówi on językiem. W ciągu ostatnich kilku lat zaczęły się pojawiać coraz bardziej skomplikowane kręgi zbożowe. Jednym z powodów tego zjawiska jest duchowy rozwój świadomości rodzaju ludzkiego. Jeżeli ludzkość otworzy się na wiedzę zawartą w tych formach i zacznie je obserwować coraz bardziej świadomie, łatwiej będzie tę wiedzę przyswoić i zrozumieć! Im więcej kształtów zawiera dana formacja, tym bardziej stymuluje ona rozwój ludzkości. Formacje z ostatnich lat mają powodować coraz szybsze otwieranie się świadomości rodzaju ludzkiego.


Zapotrzebowanie na sztukę Janosha wzrasta zarówno w Holandii, jak i w innych krajach. Zaczęło się od pocztówek i wieczorów aktywacyjnych. W sierpniu 2004 roku otwarta została galeria przy Herenstraat 5 w Amsterdamie. Galeria ta jest całkowicie poświęcona sztuce Kodów Arkturiańskich. Hologramy dostępne są w formie pocztówek i powiększonych druków na pleksiglasie, a także w książkach.



Życiorys Janosha


Wybitny holenderski artysta Janosh rozpoczynał swoją karierę jako projektant grafiki reklamowej. Po latach pomyślnej współpracy przy tworzeniu kampanii reklamowych dla wielu firm zaczął wykorzystywać swoje umiejętności w projektach, które traktował jako sztukę.
W październiku 2003 roku zaczął tworzyć prace o całkiem nowym charakterze. Po raz pierwszy dostrzegł pewien rodzaj transparentnych energii, przejawiających się w postaci różnych kształtów i kolorów. Zwizualizował je jako hologramy i poczuł, że zawarta jest w nich jakaś istotna informacja. Następnie „przetłumaczył” je na język obrazów i początkowo nadał im tytuł „Dzieło Harmonii”, nawiązując tym samym do tzw. Zgodności Harmonicznej – niezwykłego zjawiska astronomicznego, które miało wówczas miejsce. Niedługo potem stworzył swoją pierwszą animowaną prezentację, aby pokazać hologramy w kilku galeriach. Ponieważ jego prace spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem publiczności, Janosh zdecydował się rozwinąć swoją prezentację – stworzył jej trzy dalsze części, nadając całości tytuł „Klucze Arkturian”. Tak powstał poruszający przekaz multimedialny, który Janosh prezentuje szerokiej publiczności, podróżując po całym świecie.
Po opublikowaniu hologramów w Internecie artysta spotkał się z zadziwiającą reakcją – okazało się, że jego hologramy mają te same kształty, co tajemnicze kręgi zbożowe. Janosh był zdumiony, ponieważ nigdy tych kręgów nie widział; nie miał pojęcia, jak to się stało, że bezwiednie odtworzył ich kształty.
W ciągu ostatnich czterech lat artysta opublikował trzy książki, a czwarta zostanie wydana jesienią 2007 roku. Twórca „Kluczy Arkturian” pokazywał swoje prace w Anglii, Hiszpanii, Belgii, Niemczech, Kanadzie, Australii i Stanach Zjednoczonych.
Jeden z najważniejszych pokazów Janosha odbył się 31 sierpnia 2006 roku w Sali Audytoryjnej im. Daga Hammarskjölda w Siedzibie Głównej ONZ w Nowym Jorku. Janosh jest pierwszym holenderskim artystą, który został zaproszony, aby przedstawić swoją twórczość pracownikom Organizacji Narodów Zjednoczonych. Kolejna prezentacja „Kluczy Arkturian” na forum ONZ odbędzie się w 31 maja 2007 roku, również w Nowym Jorku.
Prace Janosha znajdują w jego własnej galerii sztuki w Amsterdamie. Były również wystawiane w Supperclub w San Francisco i w Go Galery w Amsterdamie. Na łamach znanego magazynu kulturalno-rozrywkowego „Cosmopolitan” nazwano Janosha „drugim Andym Warholem”.
Jego trasa z „Kluczami Arkturian” obiegła cały świat, od Sydney po San Francisco. W ubiegłym roku Janosh odwiedził Australię, Belgię, Anglię, Kanadę i USA. W roku 2007 został zaproszony do Niemiec, Szwajcarii, USA, Hiszpanii, Rosji, Australii i Meksyku.
Janosh: „Mając za sobą lata doświadczeń w projektowaniu koncepcji tematycznych i promocyjnych w reklamie, obecnie z pasją poświęcam swój czas projektowaniu sztuki geometrycznej i pisaniu książek. Moje myślenie wykracza poza środki przekazu. Jest już wystarczająco dużo etykiet. Pozwalam sobie uwolnić się od wszelkich możliwych ograniczeń myślowych, a to tworzy czystą przestrzeń dla oryginalnych i twórczych pomysłów. To wszystko to inspirowanie, czucie, wąchanie, dotykanie, oddychanie. Chętnie podejmuję wyzwanie, aby kontaktować się z ludźmi w sposób autentyczny.”








Multimedialny show – “Klucze Arkturian”


(Biblioteka Narodowa, Aleje Niepodległości 213, Warszawa)



Część 1, 21 marca 2007, godz 18.00:



Wyjaśnienie: Czym są kręgi w zbożu?


Gdzie pojawiają się kręgi zbożowe?


Wyjaśnienie geometrii i hologramów


Mój przyjaciel Saïe


Doświadczanie sztuki z innego wymiaru




Część 2, 22 marca 2007, godz 18.00:



Wyjaśnienie geometrii


Geometria wody, potęga myśli


Gdzie jest Złoty Podział?


Doświadczanie sztuki z innego wymiaru (część 2)


Aktywacja 1: Rozpoznanie


Aktywacja 2: Zmiana czasu



Część 3, 23 marca 2007, godz 18.00:



Jak działa DNA?


Geometria w człowieku


Doświadczanie sztuki z innego wymiaru (część 3)


Aktywacja „Nadanie mocy”


5 drobnych aktywacji



Organizacja i sprzedaż biletów:


Instytut Wiedzy Waleologicznej


Tel/fax: (0 61) 843 65 25 / 26 , 0 693 169 910


e-mail: iww@iww.pl




Wena Studio Twórczej Ekspresji


Tel/fax: 0 669 94 2 000 / (0 22) 618 22 35


Podziel się wiadomością: