Od Mogilna do Opola

Wielki sukces grupy Kumka Olik.


Grupa rockowa Kumka Olik z Mogilna zagra na opolskim festiwalu w konkursie „Debiuty 2007”.


Zespół tworzą: Kuba Holak, Mateusz Holak i Sławek Szczeblewski. W wielkim finale w Warszawie wyłowiono ich z blisko 80 wykonawców z całej Polski. – Chyba spodobało się to, że mamy charakter. Nie ma jednak co ukrywać, że do festiwalu opolskiego nie do końca pasujemy – mówi Kuba Holak. Grają mocnego, gitarowego rocka. A Opole przyzwyczaiło słuchaczy raczej do delikatniejszego brzmienia.


Kuba zdradził nam, że jedna z pań z jury zarzuciła im, że grają zbyt prostą muzykę. – Nie zrozumiała idei tego zespołu – tłumaczy ojciec Kuby i Mateusza – Stanisław Holak, przed laty lider zespołu Malarze i Żołnierze. Dodaje, że jury z pewnością dostrzegło niezwykłą charyzmę Mateusza, zaledwie 15-letniego gitarzysty, wokalisty, autora muzyki i słów piosenek. – Ma jasną wizję tego, co chce robić w życiu. Urzekł jury – zapewnia.


Osiemnaście lat temu w koncercie gwiazd na opolskiej scenie wystąpił Stanisław Holak wraz z zespołem Malarze i Żołnierze. 15 czerwca zagrają jego synowie. Będziemy mogli ich zobaczyć i usłyszeć podczas transmitowanego na żywo koncertu w TVP1.


Źródło: Dariusz Nawrocki,

Gazeta Pomorska,
25 kwietnia 2007 r.

Podziel się wiadomością: