Niewiele dróg musisz omijać latem

Kierowcy, którzy wybierają się wakacje, nie powinni narzekać na utrudnienia związane z robotami drogowymi. Na głównych trasach regionu nie zaplanowano na ten sezon wielu prac.


Drogowcy przyznają, że w tym roku do naszego województwa trafiło zdecydowanie mniej pieniędzy na remonty niż w poprzednich latach. Dlatego prac jest też zdecydowanie mniej. – W poprzednim roku wyremontowaliśmy 80 kilometrów dróg, a w tym roku wystarczy nam środków na zaledwie 50. To o wiele za mało w stosunku do potrzeb. Żebyśmy mogli mówić, że mamy trasy w dobrym stanie, co roku powinniśmy odnawiać około 90 kilometrów – informuje Zdzisław Glonek, zastępca dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.


Kierowcy, którzy wyjadą na wakacje muszą się jednak liczyć, że w niektórych miejscach napotkają utrudnienia. Przed wyjazdem w trasę warto przeanalizować, gdzie spotkają nas kłopoty.  1. Droga krajowa nr 1 Gdańsk-Świecie-Toruń-Łódź-Katowice-Cieszyn. W Nowem trwa remont drogi na odcinku 1,5 km. Obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki” i ruch wahadłowy. Podobnie sytuacja wygląda na odcinku Nowe-Zdrojewo. W Górnej Grupie i w Nowych Marzach trzeba zwolnić do 40 km/godz. z powodu budowy autostrady. Trwa też remont mostu przez Wisłę w Chełmnie. Trzeba zwolnić do 15 km/godz.


  2. Droga krajowa nr 5 Świecie-Bydgoszcz-Poznań-Wrocław-Lubawka. Trwa przebudowa skrzyżowania w Stryszku. Kierowcy muszą ograniczyć prędkość do 50 km/godz. i liczyć się z długimi korkami. Jeszcze w wakacje rozpocznie się modernizacja 4-kiolmetrowego odcinka trasy z Rogowa do Cotonia.


  3. Droga krajowa nr 10 Szczecin-Piła-Białe Błota-Toruń-Płońsk. W Sadkach przebudowywany jest most i trzeba zwolnić do „czterdziestki”. „Pięćdziesiątka” z kolei obowiązuje w Emilianowie z powodu remontu wiaduktu i na 3,5-kilometrowym odcinku Zawały-Obrowo. Wkrótce rozpocznie się też modernizacja 10 kilometrowego fragmentu od Wypalenisk w kierunku Torunia.


  4. Droga krajowa nr 15 Trzebnica-Gniezno-Inowrocław-Toruń-Ostróda. Drogowcy planują w ciągu kilku tygodni wymieniać nawierzchnię między Suchatówką a Toruniem oraz Wylatowem a Kwieciszewem.


  5. Droga krajowa nr 25 Bobolice-Sępólno Krajeńskie-Bydgoszcz-Inowrocław-Konin-Oleśnica. Pomiędzy Koronowem a Tryszczynem trwa modernizacja nawierzchni na odcinku 6 km. Trzeba zwolnić do 40 km/godz. i liczyć się ze zwężeniami. W wakacje planowane są też prace na 2,5-kilometrowym odcinku Kamień Krajeński-Zamarte.


Kierowcy mogą śledzić informacje o bieżących utrudnieniach na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad www.gddkia.gov.plŹródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
21 czerwca 2007 r.

Podziel się wiadomością: