Podsumowanie konkursów matematycznych

Uroczyste zakończenie konkursu matematycznego Liga zadaniowa i podsumowanie V Powiatowego Konkursu Matematycznego odbyło się 24 maja 2007 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie.


Liga zadaniowa to trzyetapowy konkurs organizowany m. in. przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Zawody Ligi zadaniowej organizowane były w soboty (pierwszy etap w grudniu, kolejne w lutym i marcu).
W kategorii klas szóstych dwóch uczniów uzyskało dobry wynik, zajmując III miejsce. Są to uczniowie klasy VI a: Daniel Filipiak i Hubert Kamyszek.


V Powiatowy Konkurs Matematyczny odbył się w trzech etapach: szkolnym, gminnym i powiatowym. Do etapu gminnego zakwalifikowali się uczniowie:


  • klasa IV – Agnieszka Farynowska,

  • klasa V – Marek Maruszak,

  • klasa VI – Hubert Kamyszek.

W etapie gminnym w kategorii klas czwartych Agnieszka Farynowska zdobyła wyróżnienie, Hubert Kamyszek zajął II miejsce w gminie w kategorii klas szóstych. Ci uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego, w którym otrzymali wyróżnienie za dobry wynik punktowy.


W roku szkolnym 2006/2007 uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” i po raz pierwszy uczniowie klasy I i II wzięli udział w „Kangurku”. Agnieszka Farynowska zdobyła wyróżnienie w kategorii „Maluch”.

Podziel się wiadomością: