Uroczyste pasowanie uczniów

12 pażdziernika 2007r. w Szkole Podstawowej w Wylatowie odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z klasy pierwszej na uczniów. Aby otrzymać ten zaszczytny tytuł, 19 „pierwszaków” udało się do baśniowej Krainy Wiedzy.


Sprawa nie była jednak taka prosta: żeby móc złożyć uroczyste ślubowanie i przyjąć pasowanie na uczniów, dzieci musiały wykazać się zdobytymi dotychczas w szkole wiadomościami i umiejętnościami . Zmaganiom swoich pociech przyglądali się zaproszeni na tę okoliczność ich rodzice, krewni i znajomi.


Radość dzieci była ogromna, gdy Król i Królowa  ogłosili wszem i wobec, że wszyscy pierwszoklasiści  pomyślnie przeszli próby i mogą otrzymać zaszczytny tytuł ucznia. Nastąpił uroczysty moment ślubowania, po czym uczniowie klasy pierwszej przyjęli pasowanie z rąk pani dyrektor Katarzyny Łanieckiej,  I tak oto „pierwszaki” naszej szkoły stały się jej pełnoprawnymi uczniami! Otrzymały też swój pierwszy ważny uczniowski dokument: legitymację szkolną.


Ostatnią część uroczystości umiliły spływające zewsząd serdeczne życzenia składane pasowanym – bohaterom dzisiejszego dnia. Gorące słowa skierowali do dzieci przybyli goście: pani dyrektor, wychowawczyni, przedstawiciel Rady Rodziców, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, a na koniec sami rodzice, w ramiona których rzucili się przejęci, wzruszeni i jakże dumni nasi najmłodsi uczniowie.


Tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole również Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy II i III przedstawili montaż słowno – muzyczny pt.”Dla naszych nauczycieli.” To był dzień pełen wrażeń!

Podziel się wiadomością: