Rok ojca Honoriusza

W Wylatowie planowana jest 10 maja uroczysta msza św. w intencji dominikanina. We wrześniu do Wylatowa zostanie zorganizowany rajd młodzieży. W Poznaniu ukaże się ponadto II poszerzone wydanie książki o o. Honoriuszu.


17 kwietnia mija 25. rocznica tragicznego wypadku o. Honoriusza Stanisława Kowalczyka, któremu uległ w Wydartowie w niedzielę 17 kwietnia 1983r., w czasie podróży fiatem 126p do rodzinnej Mławy. Piszemy szeroko o kolisach wypadku, do dziś nie wyjaśnionego na str. od 11 do 14 (nr 16/2008 „Pałuki i Ziemia Mogileńska”- przyp. wylatowo.pl).


Rada i Zarząd Fundacji im. O. Honoriusza Kowalczyka w Poznaniu podejmują w tym roku szereg działań, które mają na celu przywołać pamięć o osobie dominikanina.


Obelisk przed kościołem parafialnym w Wylatowie

Jak poinformowała reportera Pałuk, prezes fundacji Stanisława Borowczyk, 26 kwietnia w murach Muzeum Ziemi Zawkrzewińskiej w Mławie odbędzie się sesja, którą poprowadzi dr Łucja Łukaszewicz, a której tematem będzie życie i działalność o. Honoriusza.
10 maja o 11:00, w kościele parafialnym w Wylatowie (gm. Mogilno), gdzie znajduje się obelisk upamiętniający jego tragiczną śmierć, odbędzie się msza św. w intencji o. Honoriusza.


Główne uroczystości planowane są na 16 i 17 maja w Duszpasterstwie oo. Dominikanów w Poznaniu.


Uczczeniem 25. rocznicy śmierci ma być także przygotowywane II wydanie książki o jego życiu (wydanie poszerzone i poprawione). Promocję książki prezes fundacji przewiduje na wrzesień. Również we wrześniu planowane jest zorganizowanie rajdu młodzieży do Wylatowa, a następnie Szlakiem Piastowskim na Lednicę, gdzie w planach jest spotkanie z ludźmi pamiętającymi o. Honoriusza, zwłaszcza z czasu stanu wojennego.

  

Paweł LACHOWICZ
„Pałuki i Ziemia Mogileńska” nr 16/2008

Podziel się wiadomością: