Można zgłaszać pretensje

Właściciele działek, którzy mają zastrzeżenia co do modernizacji drogi nr 15 mogą zgłaszać się do starostwa.

Trwa wyjaśnianie pretensji właścicieli nieruchomości położonych przy drodze krajowej. Jak nas poinformowała Ewa Gębala, która sprawę zastrzeżeń mieszkańców koordynuje, każdy kto ma zastrzeżenia (na przykład do braku zjazdów z drogi na działki) może składać w starostwie wnioski. Wkrótce w regionie mają się pojawić przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg. W spawie głos zabrał także poseł Krzysztof Brejza. Parlamentarzysta poinformował „Pomorską”, że dostał odpowiedź na swoją interpelację w sprawie przebudowy drogi na docinku Wylatowo-Kwieciszewo.

 

Poseł zasygnalizował, iż likwidowanie istniejących od kilkudziesięciu lat zjazdów znacznie utrudnia właściwe korzystanie z nieruchomości – informuje Sławomir Lach, dyrektor biura poselskiego.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych w Bydgoszczy zapewniła posła, że „będzie starała się umożliwić jak najlepszy dostęp do drogi (…) wszystkim mieszkańcom”.

 

Zarządca drogi zapewnił posła Krzysztofa Brejzę, że każdy wniosek właściciela nieruchomości będzie rozpatrywany indywidualnie.

 

Źródło: Gazeta Pomorska

Podziel się wiadomością: