Nasze kulinarne dziedzictwo-Smaki Regionów

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza do udziału w VIII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”.

Konkursu na najlepszy regionalny produkt żywnościowy, którego organizatorem jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, a współorganizatorem na szczeblu wojewódzkim Urząd Marszałkowski i Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Głównym celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach żywnościowych, ich promocja, a także przygotowanie wytwórców lokalnych specjałów do zdobywania unijnych certyfikatów.

 

W tegorocznej edycji rozszerzono formułę konkursu poprzez wprowadzenie po raz pierwszy kategorii dań i potraw regionalnych z wykorzystaniem lokalnych, tradycyjnych surowców oraz przyrządzonych według tradycyjnych receptur.

 

Zgłoszenia produktu/produktów oraz dań i potraw należy dokonać przez wypełnienie Karty zgłoszenia produktu i nadesłanie jej na adres:

 

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Oddział w Zarzeczewie, ul. Nizinna 9, 87-801 Zarzeczewo 3, z dopiskiem Laura Maciejewska – do dnia 1 sierpnia b.r.

 

W tym roku wojewódzki finał konkursu odbędzie się 20 września w Przysieku.

 

Uczestnicy zakwalifikowani do udziału w konkursie będą mogli, w dniu konkursu i niezależnie od niego, prowadzić sprzedaż produktów. Do sprzedaży zostaną przygotowane oddzielne stoiska.

 

Wzory kart zgłoszeń oraz regulaminy obu kategorii konkursu znajdą Państwo w załącznikach, dodatkowych informacji w sprawie konkursu udzielają:

 

laura.maciejewska@kpodr.pl tel. 0-54 255 06 36
e.sobolewska@kujawsko-pomorskie.pl tel. 0-56 475 10 58
b.darowska@kujawsko-pomorskie.pl tel. 0-56 475 10 57          

 

Zapraszamy!

Załączniki:


 

Źródło: ODR Minikowo

Podziel się wiadomością: