Ujawniono tajne raporty na temat UFO

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii ujawniło tajne dotąd raporty na temat kontaktów z UFO – informuje serwis BBC.

Osiem dokumentów obejmuje okres od 1978 roku do 1987. Stanowią część prawie 200 raportów, które mają zostać odtajnione w najbliższych czterech latach. Zawierają relacje i doniesienia na temat dziwnych świateł na niebie i niezidentyfikowanych obiektów. W większości to korespondencja przesłana przez osoby prywatne urzędnikom państwowym.

 

Rzecznik Archiwum Narodowego wyjaśnił, że dokumenty ujawniono po tym, jak do resortu wpłynęły listy wzywające do ich odtajnienia powołujące się na ustawę o wolności dostępu do informacji. Odkrycie „tajemnicy” ma również uciąć wszelkie spekulacje na temat możliwego spisku rządu celowo ukrywającego informacje na temat UFO.

  
Co ujawniono?

 

Pewien mężczyzna szczegółowo opisał „fizyczne i psychiczne odczucia” jakie towarzyszyły jego regularnym spotkaniom z zielonymi kosmitami. Przyznał, że jeden z nich – Algar, został zabity w 1981 roku, ponieważ chciał się skontaktować z brytyjskim rządem. Autor relacji twierdził, że był w bazie Obcych w Wirral i Cheshire, a jego żona widziała zestrzelenie UFO nad Merseyside.

 

Kolejna seria korespondencji zawiera opis doświadczeń 78-letniego mężczyzny, który miał spotkać kosmitów w Hampshire w 1983 roku. Twierdził, że Obcy zabrali go na swój statek (dokładnie go opisał), jednak później zrezygnowali z porwania go, ponieważ dowiedzieli się ile ma lat. „Możesz iść. Jesteś zbyt stary i niedołężny dla naszych celów” – mieli mu powiedzieć.

 

Kolejny dokument opisuje jak 21 lutego 1982 grupa klientów i obsługa pubu w Tunbridge Wells zaobserwowała niezidentyfikowany obiekt z zielonymi i czerwonymi migającymi światłami. Leciał w stronę lotniska w Gatwick.

 

Raporty zawierają również kilka rysunków. Jeden z nich zrobił oficer policji, który został wezwany do domu w Stanmore 26 kwietnia 1984 roku. Razem z dwoma innymi funkcjonariuszami spędził tam godzinę obserwując dziwny obiekt na niebie, który „poruszał się nieregularnie, w górę i w dół, w przód i w tył, nie oddalając się zbytnio od początkowej pozycji”.

 

Koniec teorii spiskowej?

 

Naukowcy wątpią jednak, by ujawnienie raportów ucięło spekulacje na temat możliwego spisku rządowego. David Clarke z Sheffield Hallam University, zajmujący się historią UFO, twierdzi, że „teorie spiskowe na temat kosmitów są bardzo trudne do obalenia”.

 

– Wątpię by ujawnienie akt przekonało tych, którzy wierzą w te teorie – powiedział badacz. – Niewątpliwie niektórzy już zaklasyfikowali je jako mydlenie oczu. Dla nich „prawda” jest gdzieś tam, ukryta poza kilogramami tajnych akt – dodał.

Źródło: interia.pl

Podziel się wiadomością: