Bezpieczniejsza krajówka po remoncie?

Zakończył się remont piętnastki na odcinku z Wylatowa do Kwiecieszewa. Do dnia dzisiejszego nie milkną echa tej kontrowersyjnej inwestycji.


foto_art/[763][761]droga_skrzyzowanie_190_105.jpg
Przejście dla pieszych przed remontem było lepiej widoczne.
A gdzie są barierki na chodniku przy kościele?

Od czasu zakończenia remontu drogi zdarzyło się już w pobliżu Wylatowa kilka incydentów i wypadków. Najpoważniejszy miał miejsce 30 maja, kiedy to ciężarówka uderzyła w skarpę. W minionym tygodniu uszkodzony został znak świetlny na wysepce przy skrzyżowaniu w kierunku Żabna.

Często mają miejsce zdarzenia zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców. Nieprawidłowa geometria drogi powoduje, że naczepy samochodów ciężarowych wjeżdżają na chodnik, grożąc wypadnięciem całego pojazdu z drogi i uderzeniem w jeden z domów.

Ukształtowanie drogi w pobliżu mostku przy jeziorze grozi z kolei zderzeniem pojazdów. Ponadto ułożono chodniki w złym miejscu, zmieniono lokalizację przejść dla pieszych na mniej widoczną w porównaniu z poprzednią.

Brak także w bezpiecznych miejscach chodników, o które mieszkańcy upominają się już od kilkunastu lat.

 

Po przebudowie droga okazała się bublem z błędami w założeniach i projekcie. Pisaliśmy o tym już w trakcie trwania prac.

 

Trwają dyskusje nad budową obwodnicy Mogilna. Zdecydowanie bardziej potrzebne jest dobre i bezpieczne rozwiązanie kwestii przejazdów przez wsie takie jak Wylatowo.

 

Do sprawy przebudowy drogi z pewnością jeszcze powrócimy.

 

Wszelkie krytyczne uwagi, zarówno ze strony mieszkańców, jak i kierowców, dotyczące drogi prosimy kierować na adres piekut@wylatowo.pl lub drelak@wylatowo.pl . Zbierzemy wszystkie i opublikujemy, a także skierujemy do Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 
 

Powyższy filmik nakręcony przez mieszkańca Wylatowa znaleziony na http://www.youtube.com/ pokazuje wypadek ciężarówki który miał miejsce 30 maja br.

Podziel się wiadomością: