Degustacja chleba i miodu

Chlebem i miodem to hasło festynu, który 14 czerwca (sobota) już po raz kolejny odbędzie się w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku.

Jego inicjatorami już tradycyjnie są: oczywiście nasze muzeum, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Mogileńskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Chabsku oraz mogileńskie Koło Pszczelarzy i Mogileński Dom Kultury. Impreza rozpocznie się o 13:00 i potrwa do 17:00.
Jak co roku w trakcie trwania imprezy mieszkańcy Mogilna i okolic będą mieli okazję zobaczyć m.in.: pokaz wyrobu mąki na żarnach, pieczenia podpłomyków oraz pieczenia chleba oczywiście w piecu chlebowym. Będzie można podziwiać prace zawodów wymierających takich jak wikliniarz, kowal, rymarz i bednarz. Nie zabraknie również konkursu na wypiek tradycyjnego wiejskiego chleba oraz konkursu na najpiekniejszy bukiet z kwiatów i roślin polnych. Będzie także sprzedaż i degustacja chleba i miodu oraz kiermasz twórczości ludowej. Będą konkursy oraz przejazdy bryczką. W części artystycznej wystąpią zespoły folklorystyczne: Folk – Rom, Ferajna, Wylatowianki, zespół wokalny Wrzos z Barcina oraz Aster z Rogowa.
Źródło: Tygodnik Pałuki
Podziel się wiadomością: