Prędkość i alkohol

W sobotę (14 czerwca) w godzinach 12:00 – 20:00 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzą działania pod kryptonimem „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego”.

Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego województwa, ograniczenie zdarzeń drogowych oraz skontrolowanie i zatrzymanie jak największej liczby osób, które łamią przepisy prawa o ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów, przekraczanie dozwolonej prędkości, niezapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, w których giną ludzie.

 

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2008 roku na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do  696 wypadków, w których zginęło 100 osób, a 847 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali także 11 230 kolizji.

 

Działania „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego” prowadzone będą w każdej gminie na terenie województwa. Weźmie w nich udział około 360 policjantów z ogniw patrolowo-interwencyjnych, rewirów dzielnicowych oraz ruchu drogowego.

 

Funkcjonariusze biorący udział w działaniach między innymi:


  • legitymują uczestników ruchu,
  • sprawdzają dokumenty wymagane podczas kierowania pojazdem,
  • sprawdzają trzeźwość kierowców,
  • sprawdzają stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie.

 

Podczas naszych działań, oczekujemy również na sygnały od społeczeństwa dotyczące pijanych kierowców. W tym dniu na drogach będzie nas więcej, więc i szybciej będziemy w stanie na każdy taki sygnał zareagować.

 

Publikacja: podkom. Monika Chlebicz
KWP w Bydgoszczy
Rzecznik Prasowy


Źródło:  KWP w Bydgoszczy

Podziel się wiadomością: