Zero tolerancji dla „piratów drogowych”

Akcja policji już w piątek. „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego”, to policyjna akcja, która zostanie przeprowadzona w piątek, 11 lipca, na drogach województwa kujawsko-pomorskiego.

W godzinach 14:00 – 22:00 policjanci w naszym województwie przeprowadzą działania, których celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie wszystkich gmin województwa, ograniczenie zdarzeń drogowych oraz kontrolowanie i zatrzymywanie tych uczestników ruchu, którzy łamią przepisy drogowe.

 

Jazda z nadmierną prędkością, nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików są nadal przyczynami wielu tragicznych wypadków drogowych.

 

W pierwszym półroczu 2008 roku na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 886 wypadków, w których zginęło 130 osób, a 1 091 osób zostało rannych. Policjanci zarejestrowali też 13 597 kolizji.

 

Działania „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego” prowadzone będą w każdej gminie na terenie województwa. Wezmą w nich udział policjanci z ogniw patrolowo-interwencyjnych, rewirów dzielnicowych i ruchu drogowego.

 

Funkcjonariusze będą między innymi legitymować uczestników ruchu drogowego i wydawać im wiążące polecenia co do sposobu korzystania z drogi i używania pojazdu, sprawdzać dokumenty wymagane podczas kierowania samochodem, sprawdzać trzeźwość kierujących, sprawdzać stan techniczny samochodów i ich wyposażenie.

 

Policja z naszego regionu czeka na wszelkie sygnały w sprawie pijanych kierowców i rowerzystów.

 

Źródło: Gazeta POMORSKA

Podziel się wiadomością: