Filmy o Wylatowie

Kilka lat pojawiania się agroglifów w Wylatowie zaowocowało cała serią filmów.

Kilka lat pojawiania się agroglifów w naszej miejscowości oraz zainteresowanie nią na całym świecie zaowocowało kilometrami taśmy filmowej zapełnionej w Wylatowie.

 

Filmy przede wszystkim nagrywali odwiedzający Wylatowo turyści, ufolodzy oraz reporterzy telewizyjni wszystkich polskich stacji, a także zagranicznych stacji telewizyjnych (np. rosyjska NTW czy niemiecki RTL).

 

Powstały jednak także filmy dokumentalne bardzo profesjonalne. Jednym z nich jest film „Kręgi” zrealizowany przez Andrzeja Wojciechowskiego i Dariusza Kuciewicza. Film zachwyca przede wszystkim zdjęciami doskonale połączonymi  z dźwiękiem.

 

Kolejnym filmem jest „Wylatowo – miejsce niezwykłe” nakręcony i wydany przez Janusza Zagórskiego. Film jest zrealizowany wybitnie pod kątem ufologicznym. Pełen jest relacji świadków obserwacji UFO oraz relacji z nocnych obserwacji pól. Zwiastun filmu przedstawiamy poniżej.
 

Dość kontrowersyjnym filmem jest film „Na niebie na ziemi” Macieja Cuske, wyprodukowany przez zespół filmowy Paladino oraz Mistrzowską Szkołę Andrzeja Wajdy, nagrodzony na festiwalu filmowym Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Film podczas specjalnego pokazu w Wylatowie wywołał spore oburzenie, zwłaszcza mieszkańców Wylatowa i ufologów, ponieważ pokazywał ich w niezbyt korzystnym świetle. Jest to jednak film, z którym warto się zapoznać.

O filmie można przeczytać tutaj i tutaj.

 

Jednak chyba najciekawszym filmem jest „Wylatowo – spotkanie z nieznanym” Wojtka Budnego, wyprodukowanego przez wytwórnię Dekameron. Film jest najciekawszy ponieważ powstał przed 2003 rokiem, czyli zanim Wylatowskie piktogramy wywołały zainteresowanie wszystkich mediów i ludzi w całej Polsce. Film stanowił nagrodę w naszym bożonarodzeniowym konkursie.

 

Wszystkie z tych produkcji można już było zobaczyć, np. na pokazie filmów dokumentalnych o Wylatowie w mogileńskim kinie, jednak frekwencja była niewielka, a filmy na pewno są warte obejrzenia. Dlatego warto postarać się o nie. Z tego samego powodu czynimy starania, aby po raz kolejny filmy zaprezentować  w Mogilnie, jednak tym razem w bardziej kameralnej atmosferze, bo w jednym z barów, oraz przy udziale autoró tych produkcji. O pokazie informować będziemy na bieżąco.

 

 

Podziel się wiadomością: