Pomidorowy Festyn 2008

Gmina Jeziora Wielkie to niekwestionowane zagłębie pomidorowe. W niedzielę (10 sierpnia br.) można było się o tym przekonać po raz kolejny.

Na boisku sportowym w Jeziorach było bardzo czerwono. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały dziesiątki potraw, których głównym składnikiem były pomidory. Każdy mógł skosztować tych specjałów. Organizatorzy przygotowali też 280 litrów zupy pomidorowej, którą rozdawali uczestnikom imprezy.

 

W czasie festynu odbyło się kilka konkursów, oczywiście związanych z pomidorami. Było więc strzelanie z łuku do pomidora – najlepszym zawodnikiem okazał się Bogdan Kamiński. W mieleniu pomidorów na czas najlepszy był Michał Kukliński, wciskanie pomidorów do butelek wygrała Marta Kozłowska, a rzuty pomidorami do celu Bartosz Kozłowski.

 

I jak co roku rolnicy i działkowcy mogli zaprezentować największe wyhodowane pomidory. W tym roku padł rekord. Pomidor Jacka Jakubowskiego ważył blisko półtora kilograma. Organizatorzy ponadto oceniali przygotowane przez wsie stoiska. Nagrody za najlepsze pomidorowe stoisko dostały:


  • KGW Wylatowo,
  • KGW Wszedzień
  • KGW Kościeszki.

Zwycięscy konkursów odebrali z rąk wicewojewody Dariusza Kurzawy, oraz starosty Tomasza Barczaka i wójta Marka Maruszaka nagrody.
W czasie imprezy na scenie wystąpił zespół „Wylatowianki” oraz miejscowa grupa, reaktywowana niedawno -„Jeziora-nie”. Wieczorem Dzieci bawiły się z grupą „Bahamas”, a dorośli podczas koncertu „Clever”.

 

Więcej zdjęć z imprezy na www.pomorska.pl/fotogalerie.

 

 

Źródło: Gazeta POMORSKA

Podziel się wiadomością: