Piernikowy konkurs

W Muzeum Ziemi Mogileńskiej odbył się doroczny konkurs „Gwiazdkowe pierniki”.

Konkurs piernikowy jak zwykle przyciągnął tłumy zwiedzających. Dwie komisje oceniały przygotowane pierniki oraz wyroby świąteczne.

Smakowe walory pierników oceniali Maria Weber, Halina Majchrzak i Piotr Kaźmierczak. Jury musiało spróbować wypieków przy każdym stoisku. Ostatecznie zdecydowano, że pierwsze miejsce należy się Halinie Budnej. Wyróżnienia z kolei odebrały panie: Alina Filipiak, Janina Budna, Elżbieta Staszak, Katarzyna Śmigielska i Maria Niewiadomska.

Pierniki dekoracyjne oraz stroiki oceniali Ryszard Sobkowiak, Andrzej Kalisiak i Agnieszka Nawrocka. Pierwsze miejsce za piernik dekoracyjny odebrał Zespół Szkół w Kobylnikach. Wyróżnienia z kolei dostali – przedszkole w Kwieciszewie, przedszkole w Gębicach, Grażyna Kasza, Zespół Szkół w Bielicach i DPS w Siemionkach. Z kolei za stroiki pierwsze miejsce przypadło Elżbiecie Staszak. A wyróżnienia w tej kategorii – Grażynie Kasza, MOW w Szerzawach, szkole w Kobylnikach, oraz przedszkolom w Wylatowie i nr 3 w Mogilnie. Nagrody specjalne dostali WTZ w Bielicach oraz przedszkole nr 2 z Mogilna. Nagrodę publiczności odebrała Wiesława Kujawska.

 

Źródło: Pomorska.pl

Podziel się wiadomością: