Niedziela imprez

W ten weekend w całym regionie zabrzmi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W Mogilnie sztab Orkiestry będzie się mieścił w sali domu kultury przy Rynku. Występy natomiast będzie można oglądać w kinie „Wawrzyn”. Wolontariusze na ulice wyjdą o godzinie 8.00, a od godziny 10.00 do 16.00 będą się odbywały przejażdżki drezyną – zbiórka przy PKS. O godzinie 15.00 rozpoczną się występy zespołów dziecięco-młodzieżowych. Wystąpią wykonawcy ze szkół i przeszkoli oraz zespoły Mogileńskiego Domu Kultury. Po godzinie 18.00 na scenie kina zjawią się hip-hopowcy z „3P” oraz grupa „Kazaszok”. W trakcie występów będzie trwała licytacja różnych przedmiotów. Domowi kultury w organizacji akcji pomagają pracownicy Banku Spółdzielczego, którzy będą liczyć zebrane pieniądze. Finansowo wspomógł organizatorów „Pomimex”, a firma jubilerska pana Pęziaka wygrawerowała serduszka.

W Strzelnie przy liceum będzie działa międzyszkolny sztab XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W LO od godziny 14.00 będą się odbywa występy. Na scenie pojawią się zespoły z ośrodka kultury oraz „Protest”, licealiści wystąpią z repertuarem Bułata Okudżawy. Wieczorem impreza przeniesie na Rynek. Tutaj ok. 17.30 rozpoczną się występy i pokazy OSP. W niedzielę zostanie też rozegrany turniej halowej piłki nożnej o puchar burmistrza. Natomiast już dziś odbędzie się koncert hip-hopowy w sali domu kultury przy ulicy Gimnazjalnej. Wystąpią „Epoka”, „PJWRN” oraz Michał „Klepa” Woźniak. Także w ramach WOŚP w sobotę w hali sportowej zostanie rozegrany turniej siatkówki mężczyzn.

W Dąbrowie wielkie granie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej. Imprezy rozpoczną się o godzinie 15.00. W trakcie przewidziano licytację przedmiotów niespodzianek, sprzedaż słodkości i wiejskiego chleba ze smalcem. Będą też konkursy, gry, zabawy, loteria fantowa, skrzynia skarbów i zabawa taneczna. Akcję organizują m.in. stowarzyszenia „Młode Dęby” i „Witalis”, Koło Gospodyń Wiejskich, klub „Olimpia” Dąbrowa.

WOŚP zagra jak co roku w Trzemesznie. Zbiórka pieniędzy na terenie miasta trwać będzie między godziną 7.00 a 15.00. O godzinie 15.30 rozpoczną się imprezy w hali OSIR. Wystąpią zespoły szkolne, seniorzy, oraz zespoły „Świerszcze”, „Strzecha”, „Kapela Śmieszna”, „MFT”, „Lewy&Spr”, „Tno-Gang Chińczyk-Ginger” oraz „Nie Ma Takiego Numeru”.

We wszystkich miejscowościach, które biorą udział w akcji o godzinie 20.00, zostanie puszczone światełko do nieba.

Źródło: Gazeta POMORSKA

Podziel się wiadomością: