Nowy sprzęt OSP

W dniu 18.02.2009 r nasza jednostka wzbogaciła się o nowy sprzęt a jest nim nowoczesny system alarmowania DSP – 50 .

Urządzenie to pozwala dyżurnemu Komendy powiatowej PSP w Mogilnie na bezpośrednie zaalarmowanie,  w razie konieczności,  potrzebnej jednostki bez powiadamiania innych osób o włączeniu syreny alarmowej. Zostaje ona włączona ze stanowiska kierowania  w PSP w Mogilnie.

Trwają jeszcze rozmowy w sprawie peagerów. Zarząd OSP partycypuje w kosztach zakupu wywoływaczy osobistych z Komendantem MG ZOSP . Niezależnie jak się potoczą rozmowy planowane jest wyposażenie w peagery ośmiu najbardziej aktywnych członków naszej straży.

Na uwagę zasługuje fakt, że System DSP-50 został w 100% sfinansowany ze środków własnych (a niebyła to mała kwota) zgromadzonych przez OSP  pochodzących z datków jakie na rzecz jednostki przekazuje dobrowolnie społeczeństwo Wylatowa oraz okolicznych miejscowości leżących w rejonie działania OSP.

Gdyby nie to wsparcie, na które co roku możemy liczyć ze strony mieszkańców przy różnego rodzaju zbiórkach (kwesta uliczna z okazji Dnia strażaka czy rozprowadzanie kalendarzy)  takiego urządzenia byśmy na pewno jeszcze długo nie mieli, bo jak to zwykle bywa niemiałby kto tego kupić.

Jeszcze raz wszystkim darczyńcom dziękuję i mam nadzieje (i nie tylko ja) że zakup ten pozwoli na podniesienie mobilności naszej jednostki. 
 

Podziel się wiadomością: