Czas konkursów

W ostatnich dniach w Szkole Podstawowej miały miejsce dwa konkursy – recytatorski i matematyczny.

Dnia 19 marca 2009 roku o godzinie 9.00 odbył się w naszej szkole „Kangur Matematyczny” oraz konkurs „Kangurek”. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież, dzieci świata, bowiem w tym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowych.

Test konkursowy w kategorii „Kangurek” pisali uczniowie klasy I i II –  Jarosław Topolski, Karolina Dzięcielak, Kajetan Kędzierski, Aleksandra Nowakowska, Marcel Nowakowski i Julia Skowrońska.

Uczniowie klasy III i IV rozwiązywali zadania w kategorii „Maluch”Remigiusz Grabowski, Patryk Janik, Beata Radszajd, Arkadiusz Fojutowski i Jagoda Skorupińska.

Test w kategorii „Beniamin” rozwiązywali uczniowie klasy V i VI – Paweł Bubak, Mateusz Skorupiński, Michał Węgrzyn, Kinga Cieślewicz, Agata Skorupińska, Martyna Szpulecka i Aleksandra Woźniak.

Uczniom, którzy przystąpili do konkursu pozostało czekanie i nadzieja na dobre wyniki. Wyniki zostaną ogłoszone w terminie dwóch miesięcy od daty przeprowadzenia konkursu.

Natomiast dnia 18 III 2009r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski klas I – III.  W konkursie brało udział po pięcioro uczniów z każdej klasy, którzy zostali wytypowani w czasie  klasowych konkursów przeprowadzonych wcześniej. Dzieci recytowały wiersze różnych poetów, ale jak zwykle Jan Brzechwa i Julian Tuwim cieszyli się największa popularnością.

Komisja w składzie: pani dyrektor Katarzyna Łaniecka, pani Beata Witek i pani Magdalena Szymańska  wyłoniły zwycięzców:

Klasa1   

  • I miejsce Marcin Leśny
  • II miejsce Julia Wieczorek
  • III miejsce Jakub Dynkwald i Kacper Skorupiński

Klasa 2

  • I miejsce Judyta Borzymowska
  • II miejsce Aleksandra Nowakowska
  • III miejsce Julia Skowrońska

Klasa 3

  • I miejsce Beata Radszajd
  • II miejsce Weronika Lisiecka
  • III miejsce Artur Skorupiński

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodki upominek. Zwycięzcy z poszczególnych klas będą reprezentować naszą szkołę na gminnym konkursie recytatorskim w Gębicach. Życzymy im powodzenia.
 

Źródło: Szkoła Podstawowa w Wylatowie

Podziel się wiadomością: