Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny związany jest z końcem zimy i przebudzaniem się przyrody do życia, miał on przez wieki ogromny wpływ na ludzi.

Jeszcze z czasów pogańskich pochodzi święto wiosny o nazwie „Jare” – bogate w obrzędy powitania wiosny. Niektóre z tych obrzędów takie jak topienie Marzanny znane i praktykowane są do dzisiaj. W tym roku szkolnym, mogliśmy -zamiast na lekcje- udać się na wiosenny spacer po Europie. Mimo że odbył się on w marcu, to przygotowania do niego trwały już od miesiąca.

foto_art/[976]zsrr1_190_126.jpg foto_art/[976]zsrr2_190_126.jpg

 foto_art/[976]zsrr3_190_126.jpg

W naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny jak zwykle świętowaliśmy wspólnie, w szkole. Staraliśmy się zaangażować wszystkie klasy tak, aby każda z nich miała na tyle ciekawe zajęcia, że nikomu nie przyszło by nawet do głowy nie przyjść tego dnia do szkoły.

W tym roku Samorząd Szkolny postanowił zorganizować Europejski Dzień Wiosny. Uczniowie zapoznali się  z kulturą i obyczajami państw członkowskich Unii Europejskiej. Charakterystyczne cechy państw UE przybliżyli nam uczniowie klas V i VI w krótkim programie artystycznym- „Podróże Czerwonego Kapturka po Unii Europejskiej”.

Uczniowie klas IV-VI mieli okazję zaprezentować swoje talenty wokalne w konkursie „Mini Eurowizja”. Słowiczym głosem wyśpiewały sobie pierwsze miejsce oraz główną nagrodę dwie uczennice z klasy VI – Kinga Cieślewicz i Agata Skorupińska.

foto_art/[976]zsrr4_190_126.jpg foto_art/[976]zsrr5_190_126.jpg

Oprócz wokalnych talentów uczniowie mieli możliwość wykazania się szeroką wiedzą o tematyce Europejskiej biorąc udział w konkursie „Europa na wesoło czyli coś więcej niż milionerzy” W konkursie I miejsce zajęła drużyna z klasy IV, II miejsce klasa V, a III miejsce zajęła drużyna z klasy VI.

Ponadto uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną-kukiełkę „Pani Wiosny”. Uczniowie wykazali się pomysłowością oraz estetyką wykonania. Pierwsze miejsce zajęła wiosenna kukiełka klasy V, drugie klasy II, a trzecie miejsce przyznane zostało klasie VI.

Na koniec pożegnaliśmy Marzannę, aby szara zima nas wreszcie opuściła i nadeszła piękna, słoneczna wiosna. Już nie możemy się doczekać pierwszych promyków wiosennego słonka.

Członkowie SU przekazują serdeczne podziękowania dla wychowawców, opiekunów oraz rodziców za pomoc w organizacji Europejskiego Dnia Wiosny oraz  udział w jury organizowanych przez nas konkursów. 
 

Źródło: Szkoła Podstawowa w Wylatowie

Podziel się wiadomością: