Szkolenie ratowników-ochotników II stopnia

W systemie cotygodniowym w dniach 06.03 – 21.03.2009 odbyło się szkolenie II stopnia dla strażaków – ochotników.

Zajęcia odbywały się w komendzie powiatowej PSP w Mogilnie. Materiał obejmował m.in.; podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej , obsługa piły łańcuchowej do cięcia drewna , obsługa piły tarczowej do cięcia betonu i metalu oraz szkolenie z zakresu ochrony górnych dróg oddechowych (aparaty tlenowe) . Z naszej jednostki w szkoleniu brało udział czterech ochotników:

  • D-h Marek Dzięcielak,
  • D-h Łukasz Sosiński,
  • D-h Karol Grzegorski,
  • D-h Leszek Małyszka.

Egzamin praktyczny i teoretyczny odbył się w dniu 21.03.2009 w siedzibie PSP w Mogilnie. W ramach samoszkolenia  w zakresie obsługi piły łańcuchowej do cięcia drewna w dniu 14.03.2009 w porozumieniu z sołtysem Wylatowa , strażacy z naszej jednostki ścięli duży konar suchej gałęzi rosnący przy alejce koscielnej.
W akcji brali udział :

  • D-h Karol Grzegorski – operator piły,
  • D-h Andrzej Stankowski – dowódca akcji,
  • D-h Marek Dzięcielak,
  • D-h Leszek Małyszka,
  • oraz w roli statysty obserwującego całą akcję i wspomagający duchowo d-h Radosław Świderski. 
Podziel się wiadomością: