Konkursowych sukcesów ciag dalszy

Uczniowie naszej szkoły dobrze spisali się w kolejnych dwóch konkursach.

Dnia 28.03.2009r. w Gębicach odbył się gminny konkurs recytatorski „Wierszolandia”. Jak co roku cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów kl. I- III. Celem konkursu było promowanie polskiej poezji wśród dzieci, uwrażliwianie na piękno poezji oraz nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych. Na ocenę jury miały wpływ następujące czynniki: dobór wiersza dostosowanego do wieku dziecka, interpretacja utworu, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Nasza szkołę reprezentowali:

  • Marcin Leśny,
  • Beata Radszajd,
  • Judyta Borzymowska.

Przesłuchania odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Recytowanie polegało na przedstawieniu utworu poety z wykorzystaniem odpowiednich do treści rekwizytów i strojów. W kategorii klas drugich Judyta Borzymowska zdobyła III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a laureaci dodatkowo pamiątkowe dyplomy.

Dnia 30 marca 2009 r. w Szkole Podstawowej w Gębicach odbyły się Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju wzięły udział  drużyny ze szkół podstawowych z naszej gminy. Zadaniem uczestników tych zawodów było rozwiązanie testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a następnie praktyczna jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód. Tor składał się ze slalomu z ograniczeniem, tarki, slalomu kółkowego – żmijka, korytarza z desek, równoważni i przedmiotu do przewożenia.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI i uczeń klasy V: Hubert Nowakowski, Mateusz Hajdys, Marcin Staszczyki,  zawodnik rezerwowy -uczeń klasy V Arkadiusz Grzegorski.

Drużyna wykazała się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego i sprawną jazdą i wywalczyła miejsce na podium – III miejsce w gminie.

 
Szkoła Podstawowa w Wylatowie

Podziel się wiadomością: