Skontrolowano 151 kierowców

Podsumowanie działań „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego”.

Policjanci ruchu drogowego i prewencji przez 8 godzin skontrolowali 151 kierowców. Prawie co drugi skontrolowany kierowca został ukarany mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości. Na drogach powiatu doszło w tym czasie tylko do jednej drobnej kolizji.

W niedzielę (16 sierpnia) na drogach powiatu mogileńskiego po raz kolejny przeprowadzono akcję pod kryptonimem „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego”. Akcja mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach przeprowadzona została w ramach działań odbywających się na terenie całego województwa kujawsko – pomorskiego. Stróże prawa objęli nadzorem główne trasy komunikacyjne w każdej gminie naszego powiatu.

Młodszy aspirant Marcin Nestorek z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie komentuje: „Policjanci w wyznaczonych punktach kontrolnych legitymowali uczestników ruchu drogowego, sprawdzali ich trzeźwość, wymagane dokumenty, kontrolowali stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie oraz sprawdzali zawartość przewożonego bagażu ale przede wszystkim kontrolowali przestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości. Cieszę się, że w tym czasie na drogach naszego powiatu doszło tylko do jednej niegroźnej stłuczki”.

Efekty działań na drogach:

  • przeprowadzono 151 kontroli pojazdów i ich kierowców,
  • zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego,
  • ukarano mandatami karnymi 70 kierujących,
  • pouczono 13 osób,
  • zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

Informację opracował:

Oficer Prasowy
KPP w Mogilnie
podkom. Tomasz Rybczyński

Podziel się wiadomością: