Proboszcz Tadeusz odchodzi?!

W minioną niedzielę dziekan dekanatu Trzemeszno ks. Jerzy Mostowski zakomunikował, że z przyczyn zdrowotnych ks. Tadeusz zostaje zwolniony z obowiązków proboszcza.

ks. Tadeusz Bachorz

Informacja ta poruszyła całą wylatowską parafię. Planowana jest delegacja do archidiecezji gnieźnieńskiej by nie odwoływać proboszcza.  Parafianie ofiarowują swoje modlitwy za zdrowie ks. Tadeusza Bachorza.

Oto niektóre komentarze jakie zdążyły się już pojawić w serwisie Wylatowo.pl:

Parafianka pisze: Ks. Tadeusz rzucił na naszą parafię światło nadziei. Nie tylko w kiepskim stanie był nasz piękny kościół, ale i stan duchowy naszej ludności wyglądał tak samo. Nienawiść i brak jedności, a nawet wrogość to spuścizna którą zostawił poprzedni ksiądz. Jeśli ktoś podzielił naszą wspólnotę parafialną to tylko poprzedni ksiądz. Więc dziękujmy Panu Bogu, że znalazł się choć na tak krótko,{bo dziś się dowiedzieliśmy że odchodzi ks. proboszcz Tadeusz}a zrobił tak wiele .. Ks. Proboszczu życzymy Tobie dużo zdrowie i szczęścia i błogosławieństwa przez Serce MARYI …

Parafianka 🙂 – Ne zgodzimy się na nowego proboszcza i na odejście takiego miłego i pracowitego księdza ktoś jest za mną niech pisze komentarze i jestem za tym by ksiądz Tadeusz jak dojdzie do zdrowia to przyjdzie do Wylatowa a tu będzie ksiądz na zastępstwo zgadzacie sie ?? piszcie bo my cię kochamy Księże Tadeuszu jesteś dla nas wzorem

Internauta 🙁 – Zgadzam się z komentarzem nie chcemy żebyś księże Tadeuszu odszedł na Zawsze tylko na czas choroby Bo my Cię Kochamy !!I powiemy o tym arcybiskupowi 🙂

Zuzia – Wylatowo życzy ks. dużo zdrowia i szczęścia pozdrawiamy: wylatowo 🙁

Przypomnijmy, że od dnia 25 czerwca br. zgodnie ze zmianami proboszczowskimi Abp. Henryka Muszyńskiego nowym proboszczem w Wylatowie został ks. Tadeusz Bachorz. Od tamtego czasu mieszkańcy wylatowskiej parafi na własne oczy zobaczyli wielki zapał, jaki nowy proboszcz włożył w uporządkowanie terenu wokół kościoła oraz plebani. Plany remontu kościoła również były bardzo ambitne,  naszą świątynię zdążyło odwiedzić już kilku naukowców by zbadać w Wylatowie stan pięknego barokowego zabytku. Teraz, niestety, wszystkie te plany stoją pod wielkim znakiem zapytania, jadnakże zdrowie proboszcza jest sprawą priorytetową.

Serwis Wylatowo.pl życzy również szybkiego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że ks. Tadeusz pozostanie razem z nami!

Podziel się wiadomością: