Wóz bojowy VOLVO w OSP Wylatowo!

Dzięki staraniom zarządu a także dowódcy sekcji OSP w Wylatowie udało się przekonać władzę lokalną do wyposażenia naszej jednostki w ten samochód.

Do końca roku jednostka PSP w Mogilnie wzbogaci się o nowy wóz bojowy marki RENAULT. Cieszą się z tego powodu „zawodowcy” w Mogilnie i cieszymy się również my w Wylatowie, ponieważ PSP w Mogilnie przekaże do naszej OSP swój mniejszy wóz marki VOLVO.

Wielkie podziękowania należą się Burmistrzowi Mogilna Panu Leszkowi Duszyńskiemu, który bardzo mocno zaangażował się w naszą sprawę i doprowadził ją do szczęśliwego finału.

Nie bez znaczenia jest również poparcie i pomoc Komendanta Powiatowego PSP w Mogilnie bryg. mgr inż. Wiesława Spechta z którym prowadzone są jeszcze rozmowy na temat sprzętu jaki wraz z samochodem trafi na wyposażenie naszej jednostki. Chcielibyśmy aby tego sprzętu było jak najwięcej i żeby nam jeszcze długo służył.

Będziemy jeszcze informować o sprawie gdy będzie wszystko zapięte na ostatni guzik. A oto kilka danych technicznych samochodu, którym będziemy dysponować :

foto_art/[1067]volvo_190_143.jpg
Nowy wóz bojowy OSP Wylatowo

VOLVO – FL614

  • Rocznik    1996
  • Ładowność     4000 kg
  • Całkowita masa    14000 kg
  • Pompa wysokiego ciśnienia, zbiornik na wodę 1800 l
  • Silnik;
    Volvo TD 63 ES o mocy 209 KM 9 ( 154 KWt ) , diesel , turbo , intercooler , liczba zaworów – 12 , EURO – 2
  • Osie; Marka osi – VOLVO , liczba osi – 2 , napęd – 4×2 , zawieszenie – resorowe.

Wyposażenie dodatkowe uzupełnimy jak już będzie wiadomo co nam zostanie przydzielone.
 

Podziel się wiadomością: