Ciekawy projekt fotograficzny

Student Akademii Fotografii z Warszawy planuje ciekawy projekt fotograficzny w Wylatowie.

Sebastian Mintus z Warszawy jest studentem Akademii Fotografii. Jako nastolatek był zafascynowany tematem piktogramów zbożowych, które pojawiały się w naszej okolicy, oglądał programy telewizyjne, czytał materiały prasowe. Fascynacja ta pozostała do dziś. Jednak teraz nie interesuje go samo zjawisko, ale podejście do niego mieszkańców. Ma zamiar wykonać projekt fotograficzny dotyczący mieszkańców Wylatowa, ludzi z nim związanych, ich odczuć i nadziei związanych z wydarzeniami sprzed kilku lat. Projekt ma polegać na rozmowie z osobami, które się zgodzą oraz wykonaniu ich portretów przy sztucznym oświetleniu, w ich mieszkaniach.

Autor wcześniej chce uzgodnić jak dany portret ma wyglądać, jak dana osoba widzi siebie w odniesieniu do paranormalnych wydarzeń tak, aby portretowany był zadowolony.

Serwis Wylatowa i portretowani mają otrzymać wszystkie fotograie, które też mogą pojawić się w formie wystawy na Fotofestiwalu w Łodzi oraz na Miesiącu Fotografii w Krakowie (wyłącznie po udzieleniu pisemnej zgody przez fotografowanego), gdzie przyczyniłyby się także do promocji naszej miejscowości. Ma to także pomóc p.Sebastianowi w otrzymaniu indeksu Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Zachęcamy wszystkie osoby, do których zwróci się p. Sebastian do wzięcia udziału w projekcie. Natomiast osoby, do których się nie zwrócił, a chcące wziąć udział w akcji prosimy o kontakt z Sebastianem Mintusem na nr 793-107-782  lub adres e-mail: sebamintus@autograf.pl

Pan Sebastian ma zamiar pracować w Wylatowie w najbliższą sobotę.

Podziel się wiadomością: