Zebranie sprawozdawcze

W niedzielę 31 stycznia 2010 w sali „Dom strażaka” w Wylatowie odbyło się zebranie sprawozdawcze z działalności OSP w Wylatowie za rok 2009.

Zebranie odbyło się z udziałem zaproszonych gości:

  • Komendant powiatowy PSP w Mogilnie mł. bryg. Marek Kryszak,
  • Prezes Zarządu MG ZOSP w Mogilnie Ryszard Strzelecki ,
  • Komendant MG ZOSP Jan Pawlak ,
  • Sekretarz zarządu MG ZOSP w Mogilnie Mirosław Leszczyński,
  • Dyrektor przedszkola w Wylatowie mgr. Wiesława Michalak,
  • Sołtys Wylatowo Benon Witkowski.

Jak co roku omówione zostały:

  • sprawozdanie z działalności za ubiegły rok,
  • sprawozdanie finansowe,
  • plan działania i plan finansowy na rok 2010.

Frekwencja na zebraniu wyniosła 60 % więc wszystkie uchwały jakie podjęto są ważne.

Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie, który objął stanowisko od 01.12.2009 uczestniczył w naszym zebraniu po raz pierwszy zapoznając się z ochotnikami i sprzętem jaki jednostka ma na wyposażeniu. Przy okazji potwierdził wszystkim zebranym informację, że samochód pożarniczy VOLVO (o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu) NIEODWOŁALNIE przekazany zostanie jednostce w dniu 05.03.2010 roku w PSP w Mogilnie.

Ważnym punktem zebrania była sprawa świetlicy wiejskiej. Zarząd OSP przedstawił zebranym stan techniczny obiektu, który jest bardzo zły. Wszyscy zgodnie stwierdzili że w dobie wielkiego krzyku o ekologii dach na tym obiekcie, który obecnie wykonany jest z płyty azbestowej,  powinien być jak najszybciej zmieniony na pokrycie ekologiczne. Po za tym katastrofalny stan więźby dachowej, wykonanej z materiału słabej jakości, w dziwny sposób zaczął się wyginać.

foto_art/[1143]osp_nowi01_190_143.jpg foto_art/[1143]osp_nowi02_190_143.jpg
Uroczyste przyjęcie nowych członków OSP Wylatowo

Najważniejszym punktem zebrania dla naszej straży było przyjęcie nowych członków w szergi OSP. A  byli to: d-h Daniel Kopczyński oraz  d-h Damian Płotalski,  składając przy sztandarze jednostki  przyrzeczenie, które odczytał D-ca Sekcji I d-h Andrzej Stankowski .

Następnie nowo przyjęci druhowie otrzymali z rąk Prezesa zarządu MG ZOSP D-ha Ryszarda Strzeleckiego legitymacje członkowską. Gratulacje w imieniu Zarządu OSP w Wylatowie złożyli: Prezes OSP d-h Marek Dzięcielak oraz Naczelnik OSP d-h Łukasz Sosiński. 

Po wyczerpaniu wszystkich punktów porządku, przewodniczący zakończył zebranie.

Podziel się wiadomością: